Úvod > Aktuality > Fenomén únikových her: jednadvacet tipů pro začátečníky i otrlé hráče

Fenomén únikových her: jednadvacet tipů pro začátečníky i otrlé hráče

Vydáno 29. března 2016 Zážitky
To, co zezačátku vypadalo jako zábava pro podivíny, se během několika měsíců proměnilo ve skutečný fenomén. Čím dál víc lidí se nechává zavřít do tematicky laděných místností a pomocí šifer, hlavolamů a hádanek pak hledá cesty ven. Bohatou nabídku únikových her nabízí i portál Kudy z nudy.
Témata jsou rozmanitá, zážitky nezapomenutelné – alespoň to tvrdí téměř každý, kdo už někdy únikovou hru vyzkoušel.

Hrát je mohou všichni, od dětí po seniory, cena se obvykle pohybuje kolem tisícovky za hodinu. Pokud se vám podaří najít vhodné zaměření právě pro váš tým, úspěch je téměř zaručený!
 

Podzemí, agenti a války

Řada únikových her sází na zvláštní prostředí atomových bunkrů, vězeňských cel a podzemních místností. Například v rámci her Getaway Prague se ocitnete v tajném vězení v pražském podzemí, kde do hodiny musíte stihnout najít přísně tajný dokument a dostat se na svobodu. Jinde vás zase čeká případ mezinárodního významu v kůži agentů. S únikovou hrou ExitPrague budete hledat cestu z tajné kanceláře StB, v reálném historickém protileteckém krytu zažijte únikovou hru na téma bombardování Prahy v únoru 1945 a v protiatomovém civilním krytu se vrátíte do roku 1968. Nic pro slabé povahy, většinou jde o hry pro zkušené a otrlé!
 

Dědictví, laboratoře a tma

Řada únikových her má zvláštní ladění. Například v únikové hře Dědictví budete zachraňovat obsah dědečkova trezoru, do místností plných záhad a neobyčejných předmětů vás zavede hra ClockRoom a při hře Profesorova pracovna budete zavření v kanceláři věhlasného chemika. Řady scénářů nabízí The Chamber Escape Games, kde můžete odhalit tajemství staré pracovny či domu duchů, anebo únikové hry IQgamesjeden ze scénářů se například odehrává v absolutní tmě, kde můžete věřit jen svému důvtipu, sluchu a kamarádům. Spletitý příběh, kdy budete pátrat po vrahovi a přitom utíkat hrobníkovi z lopaty, prožijete v únikové hře Dům smutku.
 

Středověk, alchymisté, vynálezci a Golem

Velký úspěch mezi dětmi a teenagery obvykle mívají hry s historickým laděním. Místem, kde prý zapomenete na to, že platíte hypotéku, doma čeká koš plný špinavého prádla a ještě jste nevyvenčili psa, jsou Puzzle Room, kde vás čeká například pátrání po tajemství pražského Golema. Při únikové hře MindMaze zjistíte, že kámen mudrců existuje, dodnes je ukrytý někde v tajemné komnatě a už dlouhá staletí čeká na své objevení, ve hře Archimédovo tajemství zase budete hledat ztracený spis řeckého matematika, fyzika, filozofa, vynálezce a astronoma s tajnými objevy.
 

Tipy pro lovce zážitků mimo Prahu

Většina zmíněných únikových her se odehrává v Praze, ale fenomén už zasáhl i jiná města. Například v Hradci Králové si zahrajete o únik z bílé pasti, do časů druhé světové války se vrátíte v Escape Game v Pardubicích, sérii hlavolamů, hádanek a záhad budete řešit v Ostravě a v Olomouci. V Brně se dostanete na stopu posledního případu Perryho Masona a napínavá únikovka LogIQ Game vás přenese do časů mafie, zatímco v Litoměřicích se pátrá po zloději. Únikové hry zasáhly i Plzeň, kde navštívíte neškodného, leč zapomnětlivého strýce Josefa, anebo Most, kde se ocitnete v podezřele vyhlížející psychiatrické klinice.
 
Aux Game - první úniková hra v Táboře

Aux Game - první úniková hra v Táboře

Vyzkoušejte si na vlastní kůži první únikovou hru v Táboře!

LogIQ Game

LogIQ Game

LogIQ Game je napínavá únikovka pro 2-6 osob v centru Brna, která vás přenese do časů mafie.

Úniková hra Bohumín

Úniková hra Bohumín

Dokážete uniknout z protiatomového krytu, postaveného v 60. letech? Vemte s sebou pár kamarádů a zkuste pokořit naši místnost, vše co k tomu budete potřebovat je bystrá hlava!

Exit Game Ostrava - úniková hra

Exit Game Ostrava - úniková hra

Účastníci musí využít různé prvky, objekty a indicie, které v místnosti najdou, aby našli cestu ven z místnosti.

ClockRoom - úniková hra

ClockRoom - úniková hra

ClockRoom je živá a originální úniková hra v Praze. Plná dobrodružství, zábavy, napětí a spolupráce. Tým o 2-5 členech se ocitá v zamčené, tematicky zaměřené místnosti a jeho úkolem je dostat se během 60 minut ven.

Escape - úniková hra v Litoměřicích

Escape - úniková hra v Litoměřicích

Nová úniková hra v Litoměřicích navazující na úspěšnou první hru Escape. Máte rádi výzvy, řešíte logické úkoly a rádi se měříte s druhými?

Úniková hra Escape game Praha 8

Úniková hra Escape game Praha 8

Escape Master přináší celosvětově oblíbenou únikovou hru, která vznikla v Japonsku, kde byly počítačové hry proměněny v realitu. Skupina hráčů je uzamčena v místnosti s úkolem naleznout klíč a dostat se na svobodu v časovém limitu 60 minut.

Úniková hra Profesorova pracovna

Úniková hra Profesorova pracovna

Úniková hra je interaktivní, logická a dobrodružná týmová hra, která se odehrává v reálném čase a v reálném prostoru. Cílem hry je uniknout z místnosti.

Runaway únikové hry v Praze

Runaway únikové hry v Praze

Archimédovo tajemství a Útěk z Guantánama. Zvládnete se dostat ven v časovém limitu 60 minut? Interaktivní úniková hra pro všechny.

Bombardování Prahy - úniková hra

Bombardování Prahy - úniková hra

Vstupte do historie a zažijte bombardování Prahy 14. února 1945 v reálném historickém protileteckém krytu. Setkejte se s dobovým hrdinou, který Vás přenese v čase do konce 2. světové války do míst, která skutečně z neznámých důvodů bombardovalo 62 amerických letadel B-17.

ExitPrague - úniková hra

ExitPrague - úniková hra

Jedná se o 60 minut napínavé zábavy s rodinou, přáteli či kolegy z práce. Budete v místnosti plné logických hádanek a hlavolamů. Vaším cílem je získat složku dokumentů a dostat se z místnosti ven. Nemusíte oplývat žádnými speciálními znalostmi či dovednostmi.

Úniková hra IQgames

Úniková hra IQgames

Toužíte po silné dávce adrenalinu? Milujete vše nové, zábavné a neobvyklé?

LostExit -⁠ úniková místnost Dům smutku

LostExit -⁠ úniková místnost Dům smutku

Úniková místnost, ve které je připravena řada šifer, logických úloh a skrýší. Vše se odehrává ve fiktivním Domě smutku - místě, kde žije hrobník a kde se pozůstalí loučí se svými zemřelými příbuznými. Dokážete najít klíč, který je Vaší jedinou nadějí, jak uniknout hrobníkovi z lopaty?

Trap Zone - úniková hra v Brně

Trap Zone - úniková hra v Brně

Objevte v Brně nový druh zábavy a nechejte se pohltit hrou, která ověří schopnosti logického uvažování, ostražitosti a týmové spolupráce. Podaří se vám překonat všechny nástrahy a dostat se v časovám limitu ven z místnosti?

Úniková hra na Praze 7 a 1

Úniková hra na Praze 7 a 1

Úniková hra podobná pevnosti Boyard (namáhat však nebudete své svaly, ale mozkové závity). Jsou to místnosti plné hádanek, zamčených beden, divných zvuků, falešných stop a 60 minut na to z nich uniknout. Je to hodina strávená s přáteli, rodinou či třeba kolegy z práce.

The Chamber Escape Games Prague - únikové hry v centru Prahy

The Chamber Escape Games Prague - únikové hry v centru Prahy

Pojďte si zahrát hlavní roli v napínavé detektivce, thrilleru, hororu nebo dobrodružném filmu. Zažijte vzrušení z řešení a překonávání nástrah, které na Vás čekají v našich tajemných místnostech.

Questerland v Praze

Questerland v Praze

Centrum únikových Her Questerland je místo, kde můžete na vlastní kůži zažít akci a napětí. Každá hra představuje strhující dobrodružství. Čeká vás 60 minut akční zábavy, při které bude otestován Váš úsudek, postřeh a logické myšlení.

Úniková Hra - Escape Game

Úniková Hra - Escape Game

Dejte dohromady tým, přijměte výzvu a zkuste Únikovou hru. Vaším úkolem bude dostat se z tajemného pokoje dřív, než vyprší čas. Zvládnete pokořit sérii logických chytáků, hádanek a tajemství? Přijďte k nám Escape Game – Únikovou hru zkusit!

Úniková hra Uteč

Úniková hra Uteč

Tolik populární úniková hra na severu Čech. Uteč je místnost opředená tajemstvím, která otestuje úsudek a logiku.

Exit Game Olomouc - Úniková hra

Exit Game Olomouc - Úniková hra

Máte 60 minut na to, abyste se dostali ze zamčené místnosti pouze pomocí týmového ducha a vaši vynalézavosti. Dokážete to?

Sherlockova kancelář - úniková hra

Sherlockova kancelář - úniková hra

Sherlockova kancelář je autentická úniková hra v Praze jen čtyři tramvajové zastávky od Václavského náměstí. Přijďte strávit hodinu plnou úžasných hlavolamů, neobyčejných hádanek a šifer. Nechte se unést kouzlem viktoriánské Anglie a objevte své deduktivní schopnosti během řešení záhadných vražd.

Locked in Prague - opravdová pražská úniková hra

Locked in Prague - opravdová pražská úniková hra

Úniková hra je aktivní způsob trávení volného času. Díky logickému myšlení, týmové práci a nadšení musíte vyřešit příběh skrytý v pozadí a dostat se ven v časovém limitu 60 minut. Je to místo plné hádanek, zámků a stop, místo kde zapomenete na běžné starosti a otestujete váš úsudek a postřeh.

Escaper - skutečná úniková hra!

Escaper - skutečná úniková hra!

Vstupujete do místnosti a dveře se zavírají. Se svými přáteli máte 60 minut na to, abyste vyřešili všechny připravené hádanky a našli klíč od dveří. Zvládnete zapojit mozek a uniknout?

Getaway Prague - únikové hry v krytu civilní obrany

Getaway Prague - únikové hry v krytu civilní obrany

Getaway Prague nabízí na pražských Vinohradech dvě interaktivní únikové hry pro 2-5 osob, bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti, umístěné v autentických prostorách krytu civilní obrany.

Lostrooms Exit room v reálném životě - úniková hra v Praze

Lostrooms Exit room v reálném životě - úniková hra v Praze

Objevte zcela nový druh zábavy v Praze! Budete zamčeni v místnosti a budete mít jenom 60 minut na rozluštění kódů, hlavolamů a logických úloh. Pouze svou dokonalou týmovou spoluprací otevřete v požadovaném časovém limitu 60 minut i poslední zámek vedoucí z pokoje ven.

Door Z - únikové hry v srdci Prahy

Door Z - únikové hry v srdci Prahy

Door Z - je sada her s příběhy, odehrávají se ve zvláštní místnosti. Chcete-li vyhrát, musíte do 60 minut splnit určitou misi, prozkoumat svět hry a vyřešit hádanky nejrůznějšího charakteru a obtížnosti.

MindMaze - úniková hra v Praze

MindMaze - úniková hra v Praze

Živá, interaktivní dobrodružná hra, kde je mnoho v sázce a čas neúprosně utíká! Tým o 2-5 soutěžících je zamčen v místnosti. Cílem je najít cestu ven za méně než 60 minut.

Unlock the door - reálná úniková hra v Plzni (1)

Unlock the door - reálná úniková hra v Plzni

Reálná úniková hra v Plzni, která převádí počítačové hry escape the room či exit game do skutečnosti.

Úniková hra Czech Trap

Úniková hra Czech Trap

Hra je situována v autentické budově bývalé tiskárny z roku 1928. Ředitel tiskárny je tajným členem disentu, ale jeho identita byla prozrazena.

Flee - skutečná úniková hra v Plzni

Flee - skutečná úniková hra v Plzni

Skutečná úniková hra v Plzni, při které se snažíte dostat z uzavřené místnosti během hodiny. Tým hráčů musí prozkoumat své okolí, aby všichni stačili unikli. Hráči musí být pozorní a využít svých schopností kritického myšlení na maximum.

BrainMasters - úniková hra v Hradci Králové

BrainMasters - úniková hra v Hradci Králové

Úniková hra, kde zábavě neunikneš! Máte 60 minut na to, dostat se ven.

Úniková hra Abeles - dobrodružství v Dobříši

Úniková hra Abeles - dobrodružství v Dobříši

Hledáte originální a zajímavou zábavu? Máte rádi výzvy a dobrodružství? Úniková hra Abeles čeká, až odkryjete její tajemství. Užijte si 60 minut napínavé zábavy v Dobříši. Dokážete spolu s přáteli, kolegy či rodinou rozluštit všechny rébusy a tajemství Šalamouna Abela?

Úniková hra Dědictví

Úniková hra Dědictví

Dědeček byl slavný vynálezce a úspěšný obchodník. Na sklonku života zjistil, že se jeho obchodní tajemství snaží získat mafie, a proto ho zabezpečil do trezoru ve své kanceláři. Pro vás připravil vodítka, jak se k dědictví dostat. Zvládnete rozluštit všechna vodítka a dostat dědictví do bezpečí?