Úvod > Aktuality > Farmářské trhy se mění na vánoční. Náplavku čeká pauza

Farmářské trhy se mění na vánoční. Náplavku čeká pauza

Vydáno 5. prosince 2017 Gurmánská turistika
Farmářský trh Náplavka na Rašínově nábřeží a částečně bezobalový trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí obohatily svou nabídku o vánoční sortiment. Náplavku čeká krátká zimní pauza. Heřmaňák bude fungovat bez omezení. V roce 2018 navíc trhy obohatí řada novinek.

Konec roku na trhu Náplavka

Advent NáplavkaFarmářské produkty, vánoční sortiment nebo oslava Silvestra – tak budou vypadat poslední trhy letošního roku na Náplavce. Farmářský trh Náplavka zůstává vždy zejména trhem českých farmářů a malých výrobců. Během adventních sobot (9. 12., 16. 12., 23. 12.) zde ale návštěvníci najdou kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Nejvánočněji bude na Náplavce poslední adventní sobotu (23. prosince). V tento den téměř každý prodejce přinese nějaké zpestření. Chybět nebudou například regionální koláčky, vánoční cukroví a vánočky, vánoční štoly, sváteční šunka, vaječný koňak s pravou vanilkou či kvalitní koření. V nabídce budou vedle jídla také vánoční květinové dekorace, vykrajovátka a potřeby na pečení, svíčky ze včelího vosku, ručně vyráběné tradiční františky z lipového dřeva s pravým kadidlem, české malované skleněné ozdoby, slaměné ozdoby, chvojí nebo přírodní a zlacené jmelí. Pokud nebude mrznout, dorazí i farmáři až z Ugandy a nabídnou exotické druhy ovoce.

Poslední trh letošního roku se bude konat 30. prosince. Půjde o předsilvestrovský trh s pravým vychlazeným šampaňským, občerstvením a živou hudbou. Náplavka v roce 2018 začne nejdříve od února.


Heřmaňák zimní pauzu neplánuje

farmářské tržištěVánoční atmosféra dorazí i na částečně bezobalový farmářský trh Heřmaňák, který zahájil svůj provoz v Praze 7 letos v září. Heřmaňák, který se koná vždy každou druhou sobotu, nabídne během prosince (16. a 30. prosince) kromě běžného farmářského sortimentu také vánoční výtvarné dílny. Ani v prosinci nebude chybět kvalitní koření, domácí vajíčka, mošty, ovoce a zelenina, maso a mléčné výrobky, cukrářské výrobky, cheesecaky, koláče, dobrá káva, masala čaj, horký čerstvě lisovaný mošt, kvalitní vína, svařené víno, květiny a další různé dobroty. Součástí prosincové nabídky jsou i vánoční květinové dekorace. Kdo bude chtít, může se na Heřmaňáku během předsilvestrovské soboty (30. 12.) zahřát u košů s hořícím dřevem, koupit a opéct si špekáček, nářadí se bude půjčovat na místě.
 
Zatímco Náplavku čeká zimní pauza, na vánočně laděné trhy na Řezáčově náměstí plynule naváže další sezóna. Heřmaňák zimní přestávku neplánuje. Od 13. ledna se bude navíc konat každou sobotu. Do konce února bude ale zkrácena provozní doba trhu, začínat bude od 10 hodin a končit ve 14 hodin, od března od 9 do 15 hodin. Návštěvníkům trhu doporučujeme v zimních měsících sledovat teploměr - pokud by výrazně mrzlo, může se skladba trhu měnit. Všechny změny budou dva až tři dny před konáním trhu vždy uvedené na webu farmarsketrziste.cz nebo facebookové stránce Farmářské tržiště. Od března se každou poslední sobotu v měsíci farmářský trh na Řezáčově náměstí promění na bleší. Od konce března se tak trh bude konat až pětkrát do měsíce. Sortiment Heřmaňáku obohatí například kvalitní výživa pro kojence a batolata ze surovin z českých farem ve vratných sklenicích.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu. Těšit se můžete na zeleninu, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, dobré pečivo, vajíčka z domácích chovů a jiné potraviny.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Narozdíl od Náplavky, Heřmaňák zimní přestávku neplánuje, proto na trhy můžete vyrazit i v zimě. Od 13. ledna se bude navíc konat každou sobotu namísto jednou za dva týdny jako tomu bylo loni.

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.

Další aktuality