Úvod > Aktuality > Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě - poplují s vámi i lední medvědi

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě - poplují s vámi i lední medvědi

Vydáno 8. března 2018 Zážitky
Zimní plavby v současné době sice moc zimně navypadají, ale přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady i na březích co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá vždy v neděli z přístaviště v Kramolíně. Zimní vyhlídková plavba vyplouvá každou březnovou neděli ve 13:00 hod. Nedělní plavba bude ozvláštěná i tím, že na palubě opět budou "lední medvědi" - otužilci z Třebíče. Přijďte si s nimi zaplavat, nebo jim alespoň fandit!
Loď HoráckoPřijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě - plavby s lodí Horácko pokračují přes celou zimu. Na počasí nezáleží - krytá i sluneční paluba je spolu s vybaveným lodním barem připravena za každého počasí.

Přehrada je krásná celý rok a z hladiny obzvlášť. Krásnou romantickou projížďku si můžete dopřát každou neděli ve 13 hodin, loď vyplouvá z přístaviště v Kramolíně.

Nedělní plavba bude tento týden obohacena nevšedním zážitkem. O ten se postarají Lední medvědi z Třebíče, tedy klub otužilých plavců, kteří se vrhnou do ledových vln Dalešické přehrady.
Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Z paluby lodě je Dalešická přehrada nejkrásnější. Na lodi se můžete plavit i s vašimi koly, bez problémů lze přepravit 20 kol, další pak podle aktuální obsazenosti. Zastavuje se v přístavišti Kramolín, Dalešice, autokemp Wilsonka, Třesov a Koněšín.

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice byla vybudována v katastru obce Kramolín v letech 1970 až 78 na řece Jihlavě. Na elektrárně je pro veřejnost otevřeno informační středisko.