Úvod > Aktuality > Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmi

Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmi

Vydáno 19. července 2019 Památky
V sobotu 20. července 2019 se v Dětenicích chystá Středověký Food Festival! Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program a především středověké pochoutky letos inspirované Franckou říší, Barbarským severem i koloniální Indií. Kromě toho je zámek Dětenice otevřen po celé prázdniny v úterý, středu, čtvrtek a pátek zcela zdarma, a to včetně oběda nebo večeře!
děteniceZámecký resort Dětenice připravil pro své návštěvníky jedinečnou akci na celé prázdniny a to - Dětenice dětem o prázdninách vždy od úterý do pátku! Děti do 15 let v doprovodu platících dospělých (1 dítě – 1 dospělý, 2 děti – 2 dospělí, 3 děti – 3 dospělí) mají všechny vstupy na zámek, do pivovaru i na rytířský turnaj zcela zdarma.


A ještě k tomu zdarma také oběd či večeři - kuřecí steak ze stehýnka na grilu s ½ pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou! Bonusem je ještě vstupné na středověký program od 19 hod ve zdejší vyhlášené Středověké krčmě (1x oběd zdarma pro 1 dítě v případě, kdy si 1 dospělý objedná oběd také pro sebe).
 

Středověký Food Festival

středověkJiž 4. ročník Středověkého Food Festivalu se spoustou zábavy a skvělého jídla vypukne tuto sobotu 20. července 2019 v zámeckém parku! Letošním tématem je Francká říše, Barbarský sever a koloniální Indie... na co všechno se můžete těšit? Pro děti je připravený kolotoč, střelnice, vystoupení sokolníka s dravými ptáky i malování na obličej.

Dospělí určitě více ocení Rytířské klání, tanečnici, středověkou kapelu, Aperol bar, Champagne bar a spoustu sudů domácího dětenického piva, které nemůže chybět.

StředověkZ jídel nemůže chybět opékané celé divoké i domácí čuně, kuří hnátky, jehněčí klobásky, uzený kapr, srdíčka, jazyky, opravdový Maďarský gulášek, houbový Kuba, domácí bramboráky, kysané zelí, domácí uzené, staročeské lokše s povidly, domácí koláčky, ovocné knedlíčky, a spostu dalších dobrot!

Food festival se bude konat v Zámeckém parku. Návštěvníci si mohou přinést či půjčit deky a piknikovat na trávě. A nezapomeňte doma své mazlíčky, vstup se psy je povolen! Vstupné na festival je 50 korun, děti do 15 let mohou přijít zdarma.

Dětenice dětem zdarma (1)

Dětenice dětem zdarma

V červenci a srpnu, každé úterý, středa, čtvrtek, pátek mají děti do15 let vstup zdarma na zámek Dětenice, na Čarodějnickou prohlídku s čarodějnicí Žizeldou. Zároveň mají děti v tyto dny v doprovodu platících dospělých zdarma chutný oběd či večeři.

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice (1)

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

V přízemí Středověkého hotelu v Dětenicích se nachází expozice Dětenické peklo. Během prohlídky se od pekelné kněžky dozvíte, jak to v pekle chodí a čím se musíte provinit, abyste se tam dostali. Další částí této unikátní prohlídky je ukázka tortury, neboli práva útrpného.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Rytířské turnaje v Dětenicích (1)

Rytířské turnaje v Dětenicích

Středověké kolbiště bylo vybudováno ihned po opravách stájí v roce 2009. Na tomto rozsáhlém kolbišti probíhá největší akce roku a to honosné rytířské turnaje.