Úvod > Aktuality > Depozitář Technického muzea v Brně zve na přehlídku automobilové techniky

Depozitář Technického muzea v Brně zve na přehlídku automobilové techniky

Vydáno 27. dubna 2018 Památky
Historická užitková vozidla, autobusy, vojenskou i hasičskou techniku si budou moci během dvou víkendových dnů, 28. a 29. dubna 2018, prohlédnout zájemci na přehlídce automobilové techniky Technického muzea v Brně. Uskuteční se v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně-Řečkovicích a otevřená bude po oba dny od 9.00 do 17.00.

Autobusy BrnoV sobotu i neděli se můžete vydat do depozitáře Technického muzea v Brně, který se nachází v městské části Brno - Řečkovice. Po tyto dva dny zde bude jedinečná příležitost vidět historické autobusy, trolejbusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovickém depozitáři umístěny.

Představen bude mimo jiné autobus Škoda 706 RTO s přívěsem Jelcz PO1. Dále se mohou návštěvníci těšit na ukázky hasičské techniky v akci a pro děti budou připraveny různé hry a soutěže. Kromě toho si budou moci návštěvníci prohlédnout také historická hasičská auta.

DepozitářNejoblíbenější atrakcí pak bývají okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Zájemci dostanou možnost vydat se na projížďku v časovém rozmezí od 9:00 do 16:30 hodin. Interval jednotlivých spojů bude 40 minut.
Na každý z odjezdů je třeba z důvodu omezené kapacity vozidel předem zakoupit jízdenku. Prodej probíhá pouze na místě.

Areál bude pro veřejnost zpřístupněn v sobotu a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. Pro pohodlí návštěvníků nebudou chybět ani stánky s občerstvením či s upomínkovými předměty. Akce tak bude ideální příležitostí pro zajímavý a netradiční výlet.

Vstup do areálu bude zpoplatněn částkou 20 Kč (jednotné vstupné, bez dalších slev). Volný vstup mají ZTP a děti do dosažení věku 6 let. Vchod do areálu bývalých kasáren leží přímo u zastávky linek č. 41, 71 "Žilkova", případně je dostupný pěšky od konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích.

Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.

Areál MHD v Brně-Líšni

Areál MHD v Brně-Líšni

Veřejně přístupný depozitář městské hromadné dopravy (MHD) pod správou Technického muzea v Brně se nachází v městské části Brno-Líšeň, východně od centra Brna, v prostoru bývalého nádraží místní dráhy.