Úvod > Aktuality > Den země se slaví tradičně 22. dubna

Den země se slaví tradičně 22. dubna

Vydáno 20. dubna 2017 Příroda
Den země připadá na 22. dubna. Každoročně tento den upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně. V rámci Dne země, který původně vznikl v Americe, se koná řada vzdělávacích akcí pro děti i dospělé. Na první akce můžete zavítat již v pátek 21. dubna, akce pak budou pokračovat až do neděle 23. dubna 2017.
Na jaře slaví svátek planeta Země, a to Dnem Země v sobotu 22. dubna. Každý rok se koná řada zábavných i vzdělávacích programů, které upozorňují na ekologické hrozby, učí třídit a recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k přírodě. Kam se na ně můžete letos vypravit?

Beruškav pátek 21. dubna můžete přijít do Toulcova dvora, kde zjistíte, že "I ti nejmenší mohou změnit svět" - jedná se o program na rozšíření povědomí o drobných organismech, jako je hmyz, vodní a autotrofní organismy i bakterie. Akce bude probíhat v areálu Toulcova dvora a v některých výukových místnostech. Při pěkném počasí se organizátoři budou snažit veškeré aktivity realizovat venku.

Den Země můžete také oslavit výšlapem do Žďárských vrchů. V sobotu 22. dubna se koná pochod Novoměstskem. Nejkratší trasa měří 5 a nejdelší 100 km. Startuje se od Horáckého muzea během sobotního dopoledne. Borci přihlášení na nejdelší stokilometrovou trasu vycházejí již v pátek 21. dubna. Cena startovného je stanovena na 2 Kč za každý kilometr, pro dvě nejkratší trasy 30 Kč/os. V ceně je účastnický list, popisy tras, vstupné do Horáckého muzea a drobné občerstvení.

Kdo chce udělat dobrý skutek, může pomoci vyčistit Krkonoše - Správa Krkonošského národního parku připravila na sobotu 22. 4. vycházku spojenou s očistou turistických tras v Krkonoších. Akce bude probíhat po celém území Krkonošského národního parku a záleží jen na vás, kterou část si vyberete.

ŽábaA pěknou akci ke Dni Země si připravila i brněnská zoologická zahrada - od 13 do 17 hodin zde čekají děti zábavně-naučné aktivity na 4 stanovištích rozmístěných po celé zoo. Mimo to se můžete těšit také na komentovaná krmení, například u tygra sumaterského, ledního medvěda, lachtanů, šimpanze a dalších živočichů.

V neděli se bude Den Země slavit v Hulicích ve Vodním domě, a to společně s obojživelníky, kteří se právě v tento čas začínají rozmnožovat. Přijďte do Vodního domu a dozvíte se o těchto zajímavých živočiších více. V pracovních listech vyluštíte tajenku, naučíte se rozeznávat druhy žab, dozvíte se, jak můžete obojživelníkům pomoci a na závěr zkusíte ulovit žabí svačinku.
Den Země v Zoo Brno

Den Země v Zoo Brno

Oslavy Dne Země již patří k tradičním součástem dubnového programu v brněnské zoo. Stejně tak tomu bude i letos.

Pochod krajinou barona Ringhoffera (1)

Pochod krajinou barona Ringhoffera

Putování Krajinou barona Ringhoffera proběhne 21. dubna. Trasu můžete můžete absolvovat pěšky, na kole nebo na koloběžce. Doprovodný program na jednotlivých zastaveních naučné stezky.