Úvod > Aktuality > Den s T. G. M. připomene narozeniny Masaryka

Den s T. G. M. připomene narozeniny Masaryka

Vydáno 2. března 2016 Kultura
Den s T. G. M. se každoročně koná nejbližší víkend ke dni výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Letos se akce uskuteční dne 5. března 2015 v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech.
Pietní akt v rámci Dne s T. G. M. v LánechV rámci Dne s T. G. M. nebude v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech chybět ochutnávka oblíbených jídel T. G. Masaryka a jeho rodiny. Masarykovo nejoblíbenější jídlo byly švestkové knedlíky.

Od 10 až do 15  hodin bude probíhat oživená prohlídka Muzea T. G. Masaryka a ve 13 hodin se uskuteční pietní akt u jezdecké sochy T. G. Masaryka, poté vystoupí pěvecký sbor Chorus Laneum.

Od 16.00 proběhne v muzeu koncert klasické hudby. Zahraje na něm Monika Růžková Urbanová na housle, Hedvika Mousa na harfu a Libuše Moravcová zazpívá.
Muzeum T. G. M. Rakovník

Muzeum T. G. M. Rakovník

Městské muzeum v Rakovníku vzniklo v souvislosti s Národopisnou výstavou českoslovanskou v roce 1895. Prohlédnete si zde expozice věnované vývoji Rakovnicka od pravěku do 19. století či expozici rakovnické továrny vyrábějící keramický obkladový materiál nesoucí světoznámou značku RAKO.

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - seznamte se s osobností prvního československého prezidenta, státní

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - seznamte se s osobností prvního československého prezidenta, státní

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech sídlí ve zrekonstruovaném tereziánském špýcharu. Je zcela bezbariérové a kromě výstav a expozic nabízí i možnost občerstvení ve stylové kavárně.