Úvod > Aktuality > Den hor: slavnostní zahájení lyžařské sezony a akce na horách

Den hor: slavnostní zahájení lyžařské sezony a akce na horách

Vydáno 5. prosince 2017 Zimní sporty
Svátek, který se neslaví, ale pomyslně se k němu připojíte vy všichni, kdo budete v pondělí 11. prosince kdekoliv na horách, to je Mezinárodní den hor. A kam se můžete vydat? Třeba na slavnostní zahájení lyžařské sezony anebo na první závody.
Den hor vyhlásilo OSN už před patnácti lety v návaznosti na Mezinárodní rok hor pro podporu trvale udržitelného rozvoje horských oblastí. Naše horská střediska si jej ale nevšímají a nijak zvlášť se neslaví; čestnou výjimkou je Český spolek horských průvodců, který občas pořádá prosincové výstupy na některý ze známých vrcholů – například na Kralický Sněžník.
 

Běh do oblak a začátek sezony na Dolní Moravě

A právě do oblasti Kralického Sněžníku vás zavede první pozvánka: na sobotu 16. prosince chystá Relax a sport resort Dolní Morava zahájení zimní sezony aneb Grand Opening ve velkém stylu a s bohatým doprovodným programem. Celodenní skipas ten den stojí 100 Kč pro všechny generace a lyžuje se od rána od 8.30. V 11 hodin začne v areálu U Slona lyžařský závod pro děti i dospělé o zajímavé ceny, během dne se chystají koncerty a Testing Day Snow magazínu – testování lyží Fischer, brýlí, lyžařských helem, batohů, ponožek, lyžařských holí, sportovních kamer a dalšího vybavení, celý víkend pak na dojezdu sjezdovky U Slona můžete zkoušet nejrůznější skialpinistické vybavení. Kromě toho bude samozřejmě v provozu i oblíbená bobovka!

Už o týden dřív v sobotu 9. prosince se koná běh do oblak, tradiční závod v běhu na vrcholek Stezky v oblacích. Jde o klání na 2 500 metrů s převýšením 430 metrů pro muže a ženy do 40 let a nad 40 let; přihlásit se můžete těsně před závodem, hromadný start je ve 12.10. Pokud vás zajímají další události, podívejte se do našeho kalendáře akcí, na Dolní Moravě se budou o vaši zábavu starat celou zimu!
 

Krkonošská zima začíná

Pětadvacet kilometrů sjezdovek, šest lanovek a deset vleků, šest dětských parků, večerní lyžování, snowpark a funtrack, bezplatné parkování a skibusy, kluziště, ledárium, dětský koutek a další atrakce: sečteno a podtrženo, tak vypadá nabídka Skiareálu Špindlerův Mlýn pro sezonu 2017/2018. Její oficiální začátek Špindl Ski Opening 2017 s koncerty na sněhu, výhodným skipasem a soutěžemi pro děti se odehraje o víkendu 9. a 10. prosince, to nejlepší je připraveno na sobotní večer: chystá se Star Wars laser show, exhibice instruktorů lyžování, ukázka roleb a skútrů, ohňová show a také promítání úplně nového filmu Špindl. V rámci Ski Openingu se také můžete těšit na první zastávku oblíbeného amatérského závodu pro veřejnost S ČT sport na vrchol.
Zimní sezona nezačíná jen ve Špindlerově Mlýně, ale také v Harrachově; její slavnostní zahájení tu chystají na sobotu 16. prosince.
 

Novinky a akce na horách

Lyžařský areál Rejdice - Kořenov

Lyžařský areál Rejdice - Kořenov

Nejen pro letní, ale především pro zimní rekreaci je určen Alpine Pro Sport areál Rejdice na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Místní Chata Panorama nabízí stylové ubytování, celodenní stravování, relaxační centrum, a cca 30 m od chaty pak lyžařský areál.

Ski areál Mariánské Lázně

Ski areál Mariánské Lázně

Do Mariánských Lázní nemusíte jezdit pouze relaxovat do lázní. Využít můžete také nabídky Ski areálu Mariánské Lázně, kde můžete lyžovat jako začátečníci, ale i závodní lyžaři.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.

Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Prožijte řadu nezapomenutelných chvil s rodinou, přáteli i single, v létě, v zimě, pěšky, autem, na kole, na lodi i na lyžích. Stačí vytáhnout z kapsy Toulavku a na více než 50 místech získáte zajímavý bonus nebo slevu.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Skialpinistické trasy na Šumavě - alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě - alpský zážitek v Česku

Od zimní sezóny 2011/2012 můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Ski areál Dolní Morava - 7 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Ski areál Dolní Morava - 7 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Kralického Sněžníku (1424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. 2x čtyřsedačková lanovka, kotva, dětský ski park, bobovka, sáňkování a hory zážitků!

Slavnostní zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Lipno

Slavnostní zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Lipno

Zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Lipno. Zábavný program po celý den pro malé i velké lyžaře. Přijďte na oficiální zahájení zimní sezony na Lipně! Čeká vás bohatý program, dopoledne s Lišákem Foxem, animace, představení horské techniky, ale také mnoho zábavy.

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Czech Skipass 2018/2019

Czech Skipass 2018/2019

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 215 km sjezdových tratí ve 23 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 40 lanovek a 135 vleků.

Špindl Ski Opening 2018

Špindl Ski Opening 2018

Otevírání zimy spojené s pestrým doprovodným programem - to je již legendární Špindl SkiOpening. Víkend ve znamení lyžování a spousty zábavy i doprovodných programů.

Další aktuality