Úvod > Aktuality > Přijeďte si zamlsat na zámek Loučeň! Chystají se Slavnosti mlsných jazýčků...

Přijeďte si zamlsat na zámek Loučeň! Chystají se Slavnosti mlsných jazýčků...

Vydáno 3. října 2017 Zážitky
Oslava gastronomie v různých jejích podobách a program, který všem dětem rozzáří oči, protože sklízet bonbóny přímo ze stromu, to je událost, která se hned tak nevidí. A to je přitom jen jedna z mnoha aktivit, které na návštěvníky dne 7.10.2017 čekají. Svátek všeho sladkého, cukrovinky jako odměny v soutěžích, ale i hrdinové pohádek či scének, tím vším bude žít zámek Loučeň. Už tuto sobotu. Aneb Pocta knížatům Thurn – Taxis coby zakladatelům českého cukrovarnictví bude sladká.

Čeká vás den plný soutěží, hudby, pohádek, stavění hradu z kostkového cukru, sklízení bonbónovníku. Můžete zažít nejsladší čokoládové prohlídky zámku a ochutnat naše vyhlášení speciality, kterými jsou Čápy s mákem a Ftipná kaše.

Slavnosti mlsných jazýčků jsou oblíbenou gurmánskou akcí. Při ní se nebude pouze ochutnávat, ale hravou formou za doprovodu českých pohádkových postaviček se děti a jejich rodiče budou moci zapojit do nejrůznějších kulinářských úkolů. Za jejich splnění čeká na všechny chutná odměna.

Druhou říjnovou sobotu, tedy 7. 10., se zámek Loučeň již tradičně promění v pohádkové království s oslavou dobrého jídla - Slavnosti mlsných jazýčků

Na zámeckém nádvoří bude po celý den probíhat komentovaný program. Návštěvníci zavzpomínají nato, co se vařilo ve filmových pohádkách, budou poznávat regionální pokrmy a zejména degustovat vybrané pochoutky.

Svatojiřský les na Nymbursku

Svatojiřský les na Nymbursku

Pojmenování oblasti je starodávné a označuje rozsáhlý lesní komplex ve Středních Čechách na Nymbursku v okolí Loučeně, který je navíc opředen pověstmi. Jedna z nich vypráví o klášteru sv.Jiří , který stál uprostřed těchto lesů při cestě vedoucí z Prahy do Jičína.

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!

Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň 2017

Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň 2017

Vychutnejte si atmosféru zámeckých komnat po setmění, kdy Vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky voskových svíček. Při noční prohlídce zámku si budete připadat jako na návštěvě u bohatých známých.

Dobrovická muzea - prohlídkový okruh cukrovaru

Dobrovická muzea - prohlídkový okruh cukrovaru

Během řepné kampaně (říjen - prosinec) lze návštěvu Dobrovických muzeí spojit s prohlídkou do průmyslového závodu cukrovaru a lihovaru včetně vnitřních prostor.

Dobrovické muzeum plné cukru i lihu

Dobrovické muzeum plné cukru i lihu

Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice připravilo pro návštěvníky čtyři expozice ve třech prohlídkových okruzích, které je možné kombinovat.

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.