Úvod > Aktuality > Nudíte se? Zkuste vyrazit i s dětmi do plzeňské Techmanie!

Nudíte se? Zkuste vyrazit i s dětmi do plzeňské Techmanie!

Vydáno 19. února 2017 Zážitky
Více zábavy za méně peněz si můžete užít v plzeňském science centru Techmania. Ovšem už jenom pár dnů! Pouze do konce února totiž Techmania nabízí zvýhodněné vstupné. Za 150 Kč za osobu si návštěvníci mohou projít nejen všechny zdejší interaktivní expozice, ale navíc shlédnout i filmy aktuálně promítané ve 3D Planetáriu a 3D Cinema.
Techmania také láká například na obří jo-jo, které na návštěvníky čeká hned při vstupu do expozičního prostoru. Stačí se chytit – a člověk se stane jo-jem kmitajícím nahoru a dolů, proměňujícím kinetickou energii na potenciální a naopak.

Dalším lákadlem je nakloněná místnost. Jak snadné nebo naopak nesnadné je jít po šikmé ploše?

Kromě expozic plných atraktivních exponátů přibližujících různé oblasti přírodních věd mohou návštěvníci Techmanie pronikat do tajemství přírody i prostřednictvím filmů ve 3D Cinema a jediném 3D planetáriu v České republice. Vypraví se v nich do hlubin vesmíru i času, podívají se do vzdálených galaxií nebo mezi titány doby ledové.

Techmania Science Center je moderní centrum hravého poznávání světa. Hlavní expoziční hala byla otevřena na jaře 2014 a nabízí na 10 tisících metrech čtvereč­ných zábavné seznámení s vědou a technikou, objevování tajů fyziky, biologie, matematiky, chemie, ale také třeba sportu či umění. Na návštěvníky zde čeká široká nabídka interaktivních expozic, nadstandardně vybavené laboratoře a dílny či prostory pro show a demonstrace.
Za forenzní vědou do Techmanie

Za forenzní vědou do Techmanie

Víte, co jsou to forenzní vědy? Kdo má rád detektivky, nebude na rozpacích, protože forenzní vědy se uplatňují hlavně při vyšetřování a dokazování zločinů. A často to je velké dobrodružství, než se za pomoci biologie, chemie, genetiky či daktyloskopie a balistiky podaří odhalit pachatele.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Jediné české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Jediné české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, jediného svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Roční permanentka do Techmanie v Plzni

Roční permanentka do Techmanie v Plzni

Do Techmanie za 1,30 Kč na den! S permanentkou na rok 2018! Neomezený počet vstupů do všech expozic a na programy v laboratořích, dílnách a 3D Planetáriu.

Další aktuality