Úvod > Aktuality > Chybí vám tip na výlet pro poslední den v roce? Kolínská řepařská drážka bude v provozu

Chybí vám tip na výlet pro poslední den v roce? Kolínská řepařská drážka bude v provozu

Vydáno 27. prosince 2016 Zážitky
Projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati! Vláček vyráží o Silvestru i 1. 1. 2017. Kolínská řepařská drážka byla postavena v roce 1894. Byla jednou z prvních úzkorozchodných železnic v Čechách a vůbec první, která byla využívána ke svážení cukrové řepy.
Kolínská řepařská drážka je nejstarší a nejjižněji položená řepařka v Čechách. Náležela do systému „polabských řepařek“, kterých v okolí existovalo v minulosti několik (Vlkava, Dymokury, Rožďalovice, Kopidlno, Libněves). Většinou se po nich dochovaly velmi nepatrné stopy v terénu, až na tu kolínskou.

31. 12. 2016 a 1. 1. 2017 se bude jezdit v časech: Sendražice - Býchory: 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a 16:00

Býchory – Sendražice: 10:10, 11:25, 12:40, 13:55, 15:10 a 16:25  V soupravě budou řazeny 4 vytápěné vagony a vůz pro kočárky a vozíčkáře.

Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem, taženým parní nebo dieselovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Menší počet lidí se může svézt též drezínou. Vlaky vyjíždí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 1. května do prvního víkendu v říjnu. Navíc pak o Velikonocích, první víkend v prosinci na Čertovských jízdách, na Silvestra a na Nový rok.
Silvestrovské a Novoroční jízdy na řepařce

Silvestrovské a Novoroční jízdy na řepařce

Projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati. Vláček o Silvestra vyrazí na trasu Kolín-Sendražice - Výrovna - Na Mlejnku a zpět.

Kolínská řepařská drážka vás proveze Polabím

Kolínská řepařská drážka vás proveze Polabím

Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem taženým parní nebo dieslovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Jezdí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 1. května do druhého víkendu v říjnu.

Další aktuality