Úvod > Aktuality > Českým Krumlovem projdou andělé

Českým Krumlovem projdou andělé

Vydáno 5. prosince 2017 Zážitky
V pátek 8. prosince projde Českým Krumlovem večerní Andělský průvod a Krumlov se tak na chvíli promění v město andělů. Využijte jedinečné příležitosti zúčastnit se s vlastním kostýmem anděla průvodu v doprovodu krumlovských andělů z Živého Betléma a projít místy, kde se v centru města natáčel film Anděl Páně 2. Navštívit můžete i stejnojmennou výstavu a připraven je také dobový trh a adventní prohlídky kláštera.
Anděl páněAndělský průvod v doprovodu krumlovských andělů z Živého Betléma se 8. prosince vydá místy natáčení filmu Anděl Páně 2 – ze Seminární zahrady v 16:45 před Hotelem Růže s několika zastávkami dojde až na Klášterní dvůr, kde se účastníci průvodu v 18 hod. setkají s režisérem Jiřím Strachem. Při této příležitosti bude odhalen nový klášterní Betlém z dílny profesorů a žáků SUPŠ sv. Anežky České. V 19 hod. naváže promítání pohádkového hitu Anděl Páně 2 a autogramiáda tvůrců v kině Luna.

Anděl páněBěhem adventních sobot 9. a 16. prosince vždy od 10 do 18 hodin se výstava Anděl Páně 2 rozšíří na Klášterní dvůr formou malého dobového trhu „jako z pohádky“. Připraven bude klášterní štrůdl, jablečný svařák a horké párky. V Řemeslné uličce u Klášterního dvora se otevře mnoho řemeslných dílen, ve kterých se můžete naučit dovednostem našich předků – od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře až po kováře, pekařky, valchářky či sklářky. Kromě vlastnoručního tvoření lze zakoupit i hotové výrobky.

Vítaný oddych od předvánočního shonu nabízí Adventní komentované prohlídky kláštera minoritů, které proběhnou v sobotu 9. prosince. Zažijte jedinečnou atmosféru vánočních klášterů za svitu svící a vychutnejte si neobvyklý pohled na sváteční Krumlov. Začátky prohlídek: 18.30, 19.30, 20.30 hod. (S ohledem na omezenou kapacitu je vhodná předchozí rezervace v Návštěvnickém centru).
Kláštery Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Komplex klášterních budov je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova. Dvojí konvent bratří a sester řádu sv. Františka byl založen v polovině 14. století rodem Rožmberků a od té doby prošel mnoha proměnami, tou poslední v letech 2014 - 2015.

Další aktuality