Úvod > Aktuality > Zámek Červené Poříčí, Nebílovy a hrad Švihov lákají na mimořádné prohlídky

Zámek Červené Poříčí, Nebílovy a hrad Švihov lákají na mimořádné prohlídky

Vydáno 18. dubna 2017 Památky
Zámek Nebílovy společně s hradem Švihov a zámkem Červené Poříčí u příležitosti Mezinárodního dne památek připravil pro návštěvníky akci v podobě reciproční vstupenky.
Červené Poříčí

Využijte zvláštní víkendovou akci v podobě reciproční vstupenky

Zakoupíte-li si ve dnech 22. - 23. dubna 2017 vstupenku na státním zámku Nebílovy, můžete ve stejných dnech navštívit státní hrad Švihov či státní zámek Červené Poříčí zdarma. Naopak zavítáte-li na Švihov či Červené Poříčí, můžete se zdarma zúčastnit komentované prohlídky zámeckých interiérů na zámku Nebílovy.

Vstup zdarma můžete uplatnit pouze v termínu 22. - 23. dubna 2017 po předložení zakoupené vstupenky na jednom ze zmíněných objektů. Platí pouze pro jednotlivce a rodiny, nikoliv pro hromadné zájezdy.
 

Červené PoříčíZámek Červené Poříčí naleznete na dohled od vodního hradu Švihova ve stejnojmenné vesnici. Byl postaven roku 1611 Mikulášem Šicem z Drahenic ve stylu saské renesance. Jedná se o unikátní dochovaný příklad tohoto stavebního stylu v Plzeňském kraji. Protože objekt prochází rozsáhlou památkovou obnovou, je zámek přístupný veřejnosti. Máte tak u nás zatím poměrně ojedinělou možnost nahlížet do procesu památkové obnovy historického objektu.
Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Zámek Nebílovy

Zámek Nebílovy

Nebílovský zámek je příkladem velmi čisté, vídeňsky orientované barokní zámecké architektury. Osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina, majitele nebílovského zámku, který zastával od roku 1790 úřad nejvyššího lovčího Království českého, přibližuje zpřístupněný lovecký pokoj.

Zámek Červené Poříčí - zámek skrytých pokladů

Zámek Červené Poříčí - zámek skrytých pokladů

Státní zámek Červené Poříčí tvoří unikátní příklad stavby ve stylu saské renesance, dochované v Plzeňském kraji. Zámek láká na pravidelné turistické prohlídky, které vás seznámí s historickým a stavebním vývojem i dobovým životem zdejších obyvatel.