Úvod > Aktuality > Botanická zahrada v pražské Troji nabízí bezplatný vstup do venkovních expozic

Botanická zahrada v pražské Troji nabízí bezplatný vstup do venkovních expozic

Vydáno 1. ledna 2017 Příroda
Až do konce února 2017 máte příležitost navštívit zdarma venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy v Troji. V zahradě se nachází také tropický skleník vybavený nejmodernějšími technologiemi, historická vinice sv. Kláry i meditační Japonská zahrada, celkově téměř 30 ha upravených expozičních ploch. Otevřeno bude i 1. ledna 2017 od 9.00 do 16.00 hodin.
Obdivovat jedinečnou krásu stromů a rostlin můžete v botanické zahradě v pražské Troji.

Od 6. ledna 2017 se opět můžete vychutnat si tajemnou atmosféru skleníku Fata Morgana s tropickými rostlinami a kuňkáním drobných tropických žab při nočních prohlídkách. Noční zážitek, který botanická zahrada nabízí pod názvem "Džungle, která nespí" dokonale dotvoří i intenzivnější vůně rostlin, které vám přes den svůj „parfém“ tolik nenabídnou. Prohlídky je nutné si předem rezervovat přes rezervační formulář botanické zahrady.

Pokud byste chtěli zůstat venku a udělat si hezkou procházku zahradou, můžete navštívit venkovní expozice denně od 9 do 16 hodin až do 28. února 2017 zcela zdarma. A co můžete aktuálně v zahradě vidět?  V zimních měsících, obzvláště na sněhu, vynikají květy nejčasnějšího vilínu viržinského Hamamelis virginiana (areál Sever). Lze vidět i barevnou (jakoby maskáčovou) kůru u mladých jedinců borovice Bungeovi  Pinus bungeana (areál Střed).
Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma

Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma

Až do konce února máte příležitost navštívit zdarma venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy.

Džungle, která nespí - večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Džungle, která nespí - večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.