Úvod > Aktuality > Botanická zahrada v Praze nabízí bezplatný vstup do venkovních expozic

Botanická zahrada v Praze nabízí bezplatný vstup do venkovních expozic

Vydáno 29. prosince 2015 Příroda
Až do konce března máte příležitost navštívit zdarma venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy. V zahradě se nachází také tropický skleník vybavený nejmodernějšími technologiemi, historická vinice sv. Kláry i meditační Japonská zahrada, celkově téměř 30 ha upravených expozičních ploch. Otevřeno bude i 1. ledna 2016 od 9.00 do 16.00.
Obdivovat jedinečnou krásu stromů a rostlin můžete v botanické zahradě.

Od 9. ledna 2016 se opět můžete vychutnat si tajemnou atmosféru skleníku Fata Morgana s tropickými rostlinami a kuňkáním drobných tropických žab při nočních prohlídkách. Noční zážitek dokonale dotvoří i intenzivnější vůně rostlin, které vám přes den svůj „parfém“ tolik nenabídnou.

Co můžete aktuálně v zahradě vidět?  V zimních měsících, obzvláště na sněhu, vynikají květy nejčasnějšího vilínu viržinského Hamamelis virginiana (areál Sever). Lze vidět i barevnou (jakoby maskáčovou) kůru u mladých jedinců borovice Bungeovi  Pinus bungeana  (areál Střed).
Geologická stezka v Praze

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.

Literární stezky Prahou

Literární stezky Prahou

Literární stezky vás provedou Prahou tak, jak ji neznáte. Na podzim 2011 bylo za souhlasu památkářů a magistrátu napsáno několik krátkých úryvků z děl českých spisovatelů na známá frekventovaná místa. Sto metrů dlouhé texty byly umístěny vzhledem ke vztahu autora nebo díla k místu.

Japonská zahrada Aizen v Říčanech

Japonská zahrada Aizen v Říčanech

Jedna z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Evropě se nachází v malebném prostředí Říčan, přibližně 20 km jihovýchodně od Prahy. Japonskou zahradu v Říčanech založil Ing. Petr Typlt v roce 1998 podle návrhu Takumi Mizokami. Zahrada byla zpřístupněna veřejnosti 7.7.2007.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Mravenci jako tělesná stráž, rostliny jako příbytky. Poznejte ve skleníku Fata Morgana dokonalý vztah hmyzu a mravencomilných rostlin.