Úvod > Aktuality > Betlémský příběh zažijete na zámku Potštejn

Betlémský příběh zažijete na zámku Potštejn

Vydáno 6. prosince 2017 Památky
Návštěvníci zámku se v tomto adventním čase dozvědí informace o tradičních vánočních zvycích a prožijí „Betlémský příběh“, který vysvětluje původ tradic vánočních svátků. Diváci tohoto představení si zároveň během betlémského putování uvědomí, že vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a zastavení se od běžného pracovního shonu.
Zámek Potštejn zve na hranou prohlídku vánočně ozdobeného interiéru. Betlémský příběh je hraný příběh o původu Vánoc v interiérech zámku, a to každou adventní sobotu (tedy 9. a 16. prosince 2017) od 11:00 do 17:00 hodin.

Prohlédnete si krásně nazdobené zámecké místnosti, staré české vánoční tradice, živý Betlém a mnoho dalšího. Celý zámek provoní vánoční punč, který pro vás přichystaly služebné v dobových krojích. Vstupenky je nutné rezervovat na telefonním čísle 728 939 028.
Zámecký hotel Potštejn

Zámecký hotel Potštejn

Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn z 18. století vám nabízí ubytování pro 18 osob v nadstandardně vybavených zámeckých pokojích a luxusních apartmá.

Pohádkov na zámku Potštejn

Pohádkov na zámku Potštejn

Dopřejte vašim dětem nevšední prohlídku mezi postavičkami známými z deseti českých pohádek. Veselá expozice je vhodná pro děti již od 1 roku a její zhlédnutí určitě to stojí za to!

Zámek Potštejn - prohlídka historických interiérů

Zámek Potštejn - prohlídka historických interiérů

Zajímá vás, jak se zámek probudil z letitého spánku a již žije svým vlastním životem? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn vás zve na prohlídku zámeckých interiérů, prohlídky pro děti i zajímavé noční prohlídky.

Hrad Potštejn - vydejte se za pověstí o pokladu

Hrad Potštejn - vydejte se za pověstí o pokladu

Městečku Potštejn, které proslulo pověstí o pohádkovém pokladu, vévodí zřícenina kdysi majestátního hradu. Hrad byl v historii dobyt jen jednou – samotným Karlem IV. (ačkoli Karel tenkrát ještě nebyl král).

Advent na zámku Potštejn - Betlémský příběh

Advent na zámku Potštejn - Betlémský příběh

Návštěvníci zámku se o adventních sobotách dozvědí informace o tradičních vánočních zvycích a prožijí betlémský příběh, který vysvětluje původ tradic vánočních svátků.