Úvod > Aktuality > Artová kina v neděli oslaví svůj den. Pražský Světozor a Bio Oko nebudou chybět!

Artová kina v neděli oslaví svůj den. Pražský Světozor a Bio Oko nebudou chybět!

Vydáno 11. října 2017 Zážitky
Více než tisíc kin po celé Evropě se v neděli poprvé připojí ke Dni evropských artových kin (European Art Cinema Day). V pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko budou mít diváci v rámci této akce možnost zhlédnout v předpremiérách snímky Dokud nás svatba nerozdělí (r. MOlivier Nakache, Eric Toledano) a Earth: Den na zázračné planatě (BBC, r. Richard Dale, Lixin Fan, Peter Weber).
V rámci Dne evropských artových kin se diváci Aera, Světozoru a Bio Oka dočkají v předpremiérách toho nejlepšího, co je letos v Evropě k vidění.

Dokud nás svatba nerozdělí

Dokud nás svatba nerozdělíKdyž organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je "decentní zábava" neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku. Nová komedie od režisérů filmu Nedotknutelní, jejíž inspirační zdroj můžeme hledat třeba u argentinských Divokých historek, potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka.
 

Earth: Den na zázračné planatě

Earth. One Amazing DayNejnovější snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit.
 

Program kin v neděli 15. října

Kino Světozor
15:30 Earth: Den na zázračné planatě
18:00 Dokud nás svatba nerozdělí

BIO OKO
12:00 Dokud nás svatba nerozdělí (film brunch)
20:30 Earth: Den na zázračné planatě

Kino Aero
18:00 Earth: Den na zázračné planatě
20:30 Dokud nás svatba nerozdělí
Kino Světozor v Praze

Kino Světozor v Praze

Kino Světozor, které bylo vystavěno roku 1918, se nachází pod stejnojmennou pražskou pasáží. Několik let po první projekci bylo kino přestavěno na kabaret, ale k původní funkci se vrátilo v roce 1957. Od roku 2004 se Světozor stal artovým premiérovým kinem.

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.