Úvod > Aktuality > Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vydáno 4. srpna 2017 Zážitky
Máte rádi výlety a akce, na nichž řinčí zbraně, vlají válečné prapory a čpí střelný prach? Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí čeká Vimperk o víkendu.
Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních vystoupení a jiných kratochvílí se letos uskuteční pošesté, a to v sobotu 5. srpna 2017. Bitvu na Winterbergu chystá každé léto na zámeckých arkádách ve Vimperku skupina historického šermu Artego a každoročně se jí účastní několik desítek rytířů a dalších bojovníků z Česka i ze zahraničí.

Začátek programu je stanoven na 13:00 a poté si každý vybere dle chuti. K vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela Subulcus. Se svými dravci se představí sokolník a nebude chybět ani ukázka hadů a palných zbraní. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. A ani letos nebudou chybět mistři katovského řemesla, kteří se představí s mučícími praktikami.

Novinkou bude možnost ochutnání něco z tradičních středověkých receptů a celou akci bude uzavírat velkolepá ohňová show v podání držitelů českého rekordu. Jedná se o jedno z největších divadelních vystoupení pod širým nebem.
Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem, který v současné době prochází rozsáhlou obnovou. Projekt obnovy Horního zámku a Muzea Vimperska je naplánován na roky 2018 – 2020. Po dobu rekonstrukce je provoz značně omezen a návštěvníkům je zpřístupněn pouze okruh Dolní zámek.