Úvod > Aktuality > 14 valentýnských tipů: večeře, rande, procházky i víno

14 valentýnských tipů: večeře, rande, procházky i víno

Vydáno 8. února 2017 Zážitky
Romantické výlety, večeře při svíčkách, voňavé koupele, fotografie na památku anebo noční toulky skleníkem? Svátek zamilovaných je jen jeden, ale jeho oslavy mohou probíhat na desítky způsobů. Pojďte se podívat, jaké nápady na letošního Valentýna nachystal portál Kudy z nudy.

Láska procházející žaludkem

Romantická večeře je dobrým tipem jak pro zamilované hrdličky, tak pro ty, kteří svatého Valentýna moc neprožívají. Luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu nabídne například Valentýn na Žižkovské věži, v restauraci Oblaca. Začíná 14. února v 19 hodin. Park Golf Club v Hradci Králové připravil pro svátek zamilovaných valentýnské afrodiziakální menu, které naservíruje v úterý 14. února. Pět valentýnských chodů (a nádherný výhled na Brno) nabídne taktéž 14. února Sunset restaurant.  

Speciální valentýnské menu si vychutnáte i v Restaurantu Hradčany na Pohořelci. Gastronomický zážitek se tu dá skvěle propojit s romantickou vycházkou po staré Praze, anebo můžete romantický večer zakončit kde jinde než na nedalekém Petříně, ráji všech zamilovaných.
 

Tipy pro zamilované páry: do zoo za jednu vstupenku

Láska lvůVšechny zamilované páry zve za cenu jedné vstupenky Zoo Dvůr Králové. Akce platí od 11. do 14. února a valentýnské balíčky či slevy na vás čekají v Hotelu Safari, v restauraci U Lemura i v zoo shopu. Svatého Valentýna můžete využít také k návštěvě ostravské zoologické zahrady. Pro všechny zamilované páry zde připravili zvýhodněné vstupné a také speciální komentovanou prohlídku o tom, jak to chodí mezi zvířecími partnery.

Pokud se políbíte před pokladnou v Zoo Tábor, budete mít jednu vstupenku zdarma. Také v jižních Čechách proběhne komentovaná prohlídka, na kterou si vyčleňte aspoň hodinu. Na Valentýna láká také Zoo v Brně, kde zažijete tematická komentovaná krmení o lásce u lachtanů a ledních medvědů. V restauraci u Tygra pro vás bude připravený zmrzlinový pohár pro dva za cenu jednoho!
 

Valentýn v zahradách (a na vinici)

Také Botanická zahrada v Praze-Troji nachystala na Valentýnský večer (14. 2.) od 18 do 21 hodin zajímavý zážitek - tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku v tropickém skleníku Fata Morgana.

Pokud raději sedíte u krbu s praskajícím dřevem a dobrou lahví vína, přijďte od 17 do 21 hodin do vinotéky sv. Kláry. Otužilci mohou se sklenkou vyjít na terasu, ze které je kouzelný výhled na celou Prahu. Ve vinotéce si můžete, pokud máte zájem, místo rezervovat, a to na eliska.muchnova@botanicka.cz.

Do jedné z nejhezčích zámeckých zahrad v Česku nahlédnete při návštěvě Svatební Valentýnské výstavy, kterou bude o víkendu 11. a 12. února žít zámek v Novém Městě nad Metují. Těšit se můžete na módní přehlídky svatebních a společenských šatů na Velkém sále vždy v 10 a ve 14 hodin. Exkluzivně budou zpřístupněny některé zámecké interiéry a svatební apartmá. V rámci přehlídek proběhne již tradiční dražba svatebních kytic a dortů.
 

Osvědčené valentýnské recepty

K tradičním valentýnským akcím patří zamilované focení v Českém Krumlově v Museu Fotoateliér Seidl. Dobové módní doplňky dají vašemu společnému portrétu nebývalý šarm, pro zamilované tu nachystali i čokoládové pralinky, květiny a přípitky šampaňským. Fotografování si raději rezervujte předem, a to na víkend 11. a 12. února od 9 do 12 a od 13 do 15 hodin.

A když už budete v Českém Krumlově, rozhodně nic nepokazíte procházkou po zdejších romantických uličkách!
Valentýn v Zoo Tábor

Valentýn v Zoo Tábor

V zoo můžete vidět mnoho úžasných zvířecích párů. Přijďte je navštívit na Valentýn. O víkendu mají všechny páry vstup 1 + 1 zdarma. A jaké jsou podmínky? Pouze musíte dokázat svou lásku polibkem na pokladně!