Úvod > Aktuality > 20 tipů kam jít letos na vinobraní

20 tipů kam jít letos na vinobraní

Vydáno 31. srpna 2016 Gurmánská turistika
Myslíte, že za dobrým vínem musíte až do Francie? Zkuste nejprve zůstat doma. V Česku najdete zástupce lahodného moku za něž by se zahraniční konkurence rozhodně nestyděla. Pěstování a zpracování hroznů rozvíjeli na jižní Moravě již staří Římané. Slavnosti vinobraní lákají na víno i na pochodňovou show, historické průvody, řemesla, dobové tržnice, národopisné soubory, cimbálovou muziku i dechové hudby, koncerty hvězd české hudební scény, stánky s vínem, burčákem a gastro specialitami... Vyberte si z nejlepších tipů na jižní Moravě, v Praze i na dalších místech Česka!
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2017

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2017

Další ročník Slováckých slavnosti vína a otevřených památek se uskuteční v září v Uherském Hradišti. Přehlídka kulturního dědictví regionu bude opět plná folkloru, vína, řemesel a zábavy pro celou rodinu.

Strážnické vinobraní 2017

Strážnické vinobraní 2017

Strážnické vinobraní je nejvýznamnější slavností města Strážnice. Aktivně se ho účastní všichni obyvatelé města i okolních obcí. Jedná se o slavnost folkloru a vína.

Mělnické vinobraní 2017

Mělnické vinobraní 2017

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, country, dobové a dětské scéně na Mělníku. Naší snahou je vytvořit příjemnou atmosféru ve městě, přilákat širokou veřejnost, a to nejen na multižánrový program, ale také na gastronomické speciality.

Bzenecké krojované vinobraní

Bzenecké krojované vinobraní

Vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky, těšit se můžete na ochutnávky slováckých vín a burčáků na nádvoří zámku, ve sklepích i pod víchou.

Velkopavlovické vinobraní 2017

Velkopavlovické vinobraní 2017

Slavnost vinobraní se starým tradičním obřadem „zaražením hory“ je významným folklórním svátkem a vrcholnou společenskou událostí vinařského roku ve Velkých Pavlovicích. Čekají vás dva dny bohaté na zážitky, plné hudby, zpěvu a tance v duchu lidových tradic, setkávání se s dobrým burčákem a vínem.

Litoměřické vinobraní 2017

Litoměřické vinobraní 2017

Oslavy vína a burčáku za doprovodu historického a kulturního programu pro nejširší veřejnost proběhnou v září. Užijte si příjemné a pohodové zážitky s vínem a hudbou v centru královského města Litoměřice.

Roudnické vinobraní 2017

Roudnické vinobraní 2017

Slavnosti vína a burčáku a zároveň plnohodnotný hudební festival s programem na třech scénách. To je Roudnické vinobraní, které letos proběhne v sobotu 23. září v zámeckém areálu a v historickém centru města Roudnice nad Labem.

Vinobraní na zámku Kačina 2017

Vinobraní na zámku Kačina 2017

Na tomto jedinečném zámku má vinařství již více než tři století kořeny, a s tím související tradiční slavnost vína – Vinobraní na Kačině. První vinobraní se zde konalo již v roce 1847. Letos se koná 5. ročník obnoveného vinobraní.

Vinobraní 2017 Třebívlice

Vinobraní 2017 Třebívlice

Vinobraní Třebívlice proběhne v sobotu 30. 9. 2017 v prostorách zámeckého vinařství a zámeckého parku.

Žernosecké vinobraní 2017

Žernosecké vinobraní 2017

Popíjení burčáku, kulturní program, folková a dobová představení zažijí Velké Žernoseky koncem září. Jako každý rok uvidíte průvod v čele s žernoseckým Bakchusem, králem a královnou, dražení obrovitých hroznů, večerní zábavu a finální ohňostroj u přívozu.

Vinobraní na Kuksu 2017

Vinobraní na Kuksu 2017

Požehnání úrodě z obnoveného vinohradu hraběte Šporka, otevření léčivých pramenů na kaskádovém schodišti, kdy na místo léčivé vody teče víno tak, jako za dob hraběte Šporka.

Vinobraní na hradě Loket

Vinobraní na hradě Loket

"Dobré víno je dobrý přítel, když s ním dovedeme zacházet" William Shakespeare, je mottem 10. ročníku Vinobraní na hradě Loket, které se koná o víkendu ve dnech 7. – 8. října.

Pálavské vinobraní 2017

Pálavské vinobraní 2017

Jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne od 8. do 10. září program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny a především zábavu, ze které si vybere opravdu každý.

Vinobraní na Grébovce v Praze

Vinobraní na Grébovce v Praze

Již 11. ročník Vinobraní na Grébovce, pořádá městská část Praha 2 na náměstí Míru a v parku Havlíčkovy sady, známém jako Grébovka. V krásném parku se bude nejen pít víno a burčák, ale nebudou chybět ani koncerty s divadelními představeními a bohatý program pro děti. Vstup je zdarma.

Svatováclavské vinobraní v Kadani (2)

Svatováclavské vinobraní v Kadani

Návštěvníci si mohou prohlédnout výstavu zaměřenou na vinařství na kadaňsku, celý areál zahrad a průběh zpracování hroznů - mletí, odzrnění, rmutování a lisování a mohou ochutnat letošní burčák, čerstvý vinný mošt a víno.

Karlštejnské vinobraní 2017

Karlštejnské vinobraní 2017

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů.

Znojemské historické vinobraní 2017

Znojemské historické vinobraní 2017

Velkolepá historická slavnost, rytířské turnaje, historické tržnice s ukázkami řemesel, vojenská ležení, ulička chudiny, bohatý kulturní program na 11 scénách. Dominantou slavností je historický průvod městem. Ochutnávky vín a burčáku.

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2017

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2017

Tradiční podzimní Retro vinobraní a Mistrovstvím světa ve sběru hroznů je jedinečná akce, snad i jediná svého druhu u nás. Co se děje na retro vinobraní? Sběr hroznů, svačinka ve vinohradě, čerstvý burčák a hlavně - sběr hroznů! Velké finále vinobraní je Mistrovství světa ve sběru hroznů na čas!

Vinobraní na Pražském hradě (1)

Vinobraní na Pražském hradě

V Královské zahradě se o víkendu 16. a 17. září 2017 uskuteční již 12. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Kromě tradičního programu se návštěvníci letos mohou těšit na ochutnávku vín a potravin ze slunného Slovinska, země, ze které pocházel slavný architekt Pražského hradu Josip Plečnik.

Trojské vinobraní - Vinobraní sv. Kláry 2017

Trojské vinobraní - Vinobraní sv. Kláry 2017

Také se každý rok těšíte na podzim a vinobraní? Dobré pití, jídlo i zábava s krásným výhledem na metropoli - to je již tradiční vinobraní na vinici sv. Kláry v Botanické zahradě v Troji.