Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Žinkovy - místo, kde se píší příběhy

Zámek Žinkovy - místo, kde se píší příběhy

Památky
V současné době se zámek rekonstruuje a veřejnosti je nepřístupný. Vstup do parku a vnější prohlídka jsou ovšem možné.

Zámek Žinkovy je považován za nejvýznamnější zámeckou architekturu období pozdního historismu na celém Plzeňsku, jeho historie se začala psát před více než osmi staletími. Od roku 2008 prochází zámek celkovou rekonstrukcí, avšak svým návštěvníkům nabízí řadu aktivit a šlužeb.

Termíny prohlídek zámku se  zatím připravují. Co vás čeká na zámku v další sezoně?
 

Piknik v zámeckém parku, petanque či lodičky

V příjemném prostředí zámeckého parku si můžete dopřát romantický piknik, který zajistí Zámecká kavárna. Ta pro vás připraví piknikový koš plný dobrot a vy si tak vychutnáte posezení v trávě na břehu rybníku s poetickým jménem Labuť. Do piknikového koše vám zabalí sendviče nebo dezerty a nápoje dle vašeho výběru. Z důvodu omezeného množství košů doporučujeme rezervaci předem.

Ve stínu stromů před kavárnou, v zámecké zahradě, si se sklenkou dobrého vína v ruce a s přáteli po boku užijete také francouzskou hru petanque, kterou si lze zapůjčit také v Zámecké kavárně. Pro pravé romantiky se nabízí také půjčovna lodiček. Z loďky si pak vychutnáte docela jiný pohled na okolní svět ze zrcadlící se vodní hladiny Labutě. Zájemci o zapůjčení lodičky si mohou udělat rezervaci telefonicky či emailem. Půjčovna lodiček je v provozu od 1.6. do 30.9. každého roku.
 

Originální zámecké ubytování

Na zámku se také můžete ubytovat - zámek nabízí čtyři apartmány, které se nacházejí ve druhém a třetím patře nově zrekonstruované budovy v předzámčí. Vybrané apartmány poskytují krásný výhled na zámeckou budovu a rozsáhlý rybník Labuť. Každý z apartmánů má vlastní koupelnu, satelitní TV a WiFi připojení zdarma.

K dispozici jsou zde také Zámecké vily. Ty jsou zasazeny do unikátního prostředí původního anglického parku zámku Žinkovy, přičemž vybrané vily mají přímý výhled na rybník Labuť. Zámecké vily mají jednu až tři ložnice, jsou vybaveny plnohodnotnou moderní kuchyní, minibarem, vlastní koupelnou a moderním nábytkem. Satelitní TV a WiFi připojení zdarma. Každá vila má k dispozici vlastní terasu.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 5. 2016
11.6.
12.6.
Výstava kosatců - Němejcův dům Nepomuk

Výstava kosatců - Němejcův dům Nepomuk

Nepomuk, Plzeňsko a Český les
20.8.
Letní barokní festival - zámek Zelená Hora

Letní barokní festival - zámek Zelená Hora

Nepomuk, Plzeňsko a Český les
14.4.
12.6.
Alespoň jeden dobrý skutek denně!

Alespoň jeden dobrý skutek denně!

Blovice, Plzeňsko a Český les
28.10.
31.12.
Z tvorby Milana Knížáka v Blovicích

Z tvorby Milana Knížáka v Blovicích

Blovice, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí