Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Křtiny - královský zážitek na zámku Křtiny

Zámek Křtiny - královský zážitek na zámku Křtiny

Ubytování
Zámek Křtiny svým hostům poskytuje konferenční služby (kongresový, společenský sál, salonky), ubytovací, stravovací a další služby dle přání zákazníků.

Na zámku Křtiny jsou pro vás připraveny moderně vybavené dvoulůžkové pokoje s kvalitním nábytkem, vlastní sprchou a WC, LCD televizí, on line připojením na internet, výhledem na chrám Panny Marie Křtinské nebo na okolní lesy a klidem pro relaxaci. Celková kapacita ubytování je maximálně 50 osob ve 23 dvoulůžkových pokojích s možností 4 přistýlek.

Nekuřácká zámecká restaurace s dětským koutkem otevřena denně od 10 do 22 hodin. Ochutnat zde můžete speciality ze zvěřiny z okolních lesů. Točí se zde 12°Lobkowicz (na každý zámek patří kníže) a 11°Klášter. Restaurace dále nabízí univerzitní vína ze Školního zemědělského podniku Žabčice. Můžete si také pochutnat na výborné kávě Hautsbrandt Academia (100% arabica) v několika variacích. Pro chvíle zábavy jsou pro vás k zapůjčení různé společenské hry (karty, kostky, flaška….). I pejsci jsou zde vítáni, pokud se umí slušně chovat.

Společenské a vzdělávací centrum zámek Křtiny nabízí také velmi širokou škálu služeb pro firmy – organizuje vzdělávací a teambuildingové akce, konference, setkání a další včetně komplexního servisu.

Z historie zámku: první dochované zmínky o Křtinách jsou z roku 1237, avšak historie sahá až k příchodu moravských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v 9. století, což dokazuje vlastní název městyse. Objekt zámku ve Křtinách, bývalá rezidence premonstrátů z brněnských Zábrdovic, je památkou zapsanou ve Státním seznamu kulturních památek České republiky, a to společně se zdejším kostelem Jména Panny Marie. Celý komplex je spjat s českým stavitelem a architektem italského původu Janem Blažejem Santini – Aichlem (1677 – 1723). Podle jeho projektu byl na tradičním duchovním místě v letech 1718 – 1750 postaven barokní chrám, svou výzdobou venkovních zdí již přecházející do stylu rokoko. Na vnitřní úpravě se podíleli tehdejší přední moravští umělci, zejména Jan Jiří Etgens a Ondřej Schweigel. Santiniho chrám byl vystavěn na místě dvou původních kostelů – románského (zvaný český) a gotického (německý).

Zámek Křtiny i s parkem byl tedy v letech 1994 – 2012 zcela opraven a složí výuce posluchačů i odborné činnosti pedagogů všech fakult Mendelu, také dalším vysokým školám a institucím, odborné i laické veřejnosti, obyvatelům městyse Křtiny a návštěvníkům zdejšího regionu.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2018
8.9.
9.9.
Rodinný festival Mezilesy aneb

Rodinný festival Mezilesy aneb "Aby bylo hezky"

Babice nad Svitavou, Jižní Morava
27.2.
31.12.
Cesta do pravěku Blanenska

Cesta do pravěku Blanenska

Blansko, Jižní Morava
10.2.
8.12.
Vinohradské trhy Brno 2018

Vinohradské trhy Brno 2018

Brno-Vinohrady, Jižní Morava
6.6.
26.8.
Vila Tugendhat ve fotografiích Rudolfa Sandala

Vila Tugendhat ve fotografiích Rudolfa Sandala

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar

Křtiny, Jižní Morava