Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vyhlídkové valy u letiště Václava Havla

Vyhlídkové valy u letiště Václava Havla

Zážitky
V bezprostřední blízkosti letiště se můžete podívat na přílety a odlety letadel. Umožňují to vyhlídkové valy u obcí Kněževes a Hostivice. Z vyhlídek je možné sledovat a fotografovat veškeré dění na letištní ploše, a to nad úrovní oplocení letiště. Val u Kněževsi je v současné době uzavřen.
Vyhlídkové valy jsou umístěny na dvou nejfrekventovanějších spotterských místech, a to u RWY 06/24, kam se lze pohodlně dostat z obce Kněževes, a u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z nedalekého města Hostivice.
 
Vyhlídková místa letiště v Ruzyni byla doplněna také informačními tabulemi se zajímavostmi o běžných letadlech a plánem areálu letiště. Vyhlídky a jejich okolí se kvůli bezpečnosti letiště pravidelně kontrolují.
 

Uzavření vyhlídkového valu u Kněževsi

Vzhledem k probíhajícímu rozvoji letiště, který si vyžádá nemalé stavební úpravy, došlo (v květnu 2018) k uzavření spotterského valu u severní strany ruzyňského letiště (přístupný z Kněževse). Důvodem je plánovaná stavba produktovodu a obvodové komunikace. Letiště plánuje dočasně zrušený val přesunout a nahradit valem novým, který by měl vzniknout zhruba do půl roku.

Z bezpečnostních důvodů není možné po dobu bourání a stavby vyhlídku navštěvovat, jelikož se na pohybuje těžká technika. Provizorní vyhlídka po dobu stavby zřízena není, k pozorování a fotografování letadel proto doporučujeme využít hostivický val, vyhlídkové terasy, střechu OC Šestka, fotoexkurze pořádané Letištěm Praha a stávající otvory pro objektivy v oplocení letiště. Dlouhodobě Letiště Praha plánuje výstavbu zcela nového valu, který by měl být výrazně větší a komfortnější než stávající vyhlídka v Kněževsi.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 11. 2018
Relax studio Hostivice

Relax studio Hostivice

Hostivice, Střední Čechy
Naučná stezka Hostivické rybníky

Naučná stezka Hostivické rybníky

Hostivice, Střední Čechy
Solná jeskyně Hostivice

Solná jeskyně Hostivice

Hostivice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí