Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařství Mádl Velké Bílovice

Vinařství Mádl Velké Bílovice

Gurmánská turistika
Vinařství Mádl z Velkých Bílovic pěstuje víno již po několik generací. Odměnou je nejen titul Vinařství roku 2011, ale hlavně stovky spokojených zákazníků. František Mádl pěstuje v malých šaržích typické velkopavlovické odrůdy v maximálním souladu s přírodou.
Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy. Rodinné vinařství dnes hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice.

Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.

Stanislav Mádl působil u natáčení filmu Bobule v roli konzultanta, část natáčení probíhala i v jeho vinohradech. Víno si můžete denně koupit ve vinotéce nově otevřeného hotelu přímo ve vinařství. V krásných a moderních prostorách tu najdete nejen restauraci, elegantní pokoje a školící prostory, ale také několik privátních sklepů nabízejících skvělé posezení, i vinný sklep, ve kterém kromě vín, zrají i holandské sýry. Hotel nabízí ubytování v elegantních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, televizí a bezplatným WiFi připojením. Celkem je k dispozici 14 pokojů, z toho jsou 2 luxusní apartmány a jeden pokoj je přizpůsoben pro invalidy. Nechybí ani ubytovací část pro cyklisty.

Velké Bílovice
tvoří okraj jihovýchodní části velkopavlovické vinařské oblasti. V současnosti je to u nás nejrozsáhlejší území osázené vinicemi. František Mádl má ve Velkých Bílovicích 11 hektarů vinic.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 11. 2018
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
23.11.
24.11.
Hudecké dny ve Staré Břeclavi

Hudecké dny ve Staré Břeclavi

Břeclav, Jižní Morava
27.4.
Běhej lesy Lednice

Běhej lesy Lednice

Lednice, Jižní Morava
1.5.
2.12.
Výstava kostýmů z filmu Marie Terezie

Výstava kostýmů z filmu Marie Terezie

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí