Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Slow Food v restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise

Slow Food v restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise

Gurmánská turistika
Myšlenka „Slow Food“ dobývá svět. Znamená vědomou volbu stravy a svědomitou přípravu v rámci tří slov: Dobrý, čistý a fair. Unikátní podnik La Degustation nemá v Čechách obdobu. Nabízí klasické pokrmy místního kulinářského umění z konce 19. století v moderním zpracování.

Tým kuchařů a cukrářů pod vedením šéfkuchaře Oldřicha Sahajdáka připravuje dvě degustační menu složená ze sedmi chodů doplněná sedmi amuse-bouche. Představuje v nich pokrmy tradiční české kuchyně připravované podle tradičních českých receptů a moderních kuchařských postupů.

Hosté mohou sledovat vaření podle mistrovsky vypracovaných postupů z bezprostřední blízkosti. Chody se pravidelně obměňují podle aktuální nabídky drobných českých pěstitelů a bio farem. Na požádání šéfkuchař rád připraví také zkrácené menu anebo menu podle individuálních dietetických požadavků. Tým sommelierů pod vedením Kláry Kollárové denně sestavuje vinná menu, která se dokonale snoubí s jednotlivými chody.

Vybrané pokrmy doprovázené párováním vín můžete ochutnat také v polední nabídce vždy v úterý, středu a čtvrtek. V roce 2017 získala restaurace již po několikáté michelinskou hvězdičku.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 11. 2017
10.10.
7.1.
Pavel Baňka: Blízkost

Pavel Baňka: Blízkost

Praha 1, Praha
25.3.
25.11.
Středočeská desítka 2017

Středočeská desítka 2017

Praha, Praha
26.4.
1.6.
Praha hoří

Praha hoří

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí