Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Letní sporty
Cyklostezka Gerlova Huť – Nová Hůrka - Prášily – Srní, tzv. Šumavská cyklomagistrála, která je jedinou cyklostezkou v Národním parku Šumava, je od října 2015 dokončena. Celá cyklostezka je dlouhá 25 kilometrů.
Šumavská magistrála, to jsou dlouhé kilometry nekonečnými lesy a pastvinami přes desítky zaniklých osad. Tato páteřní cyklotrasa měří 163,5 km a je vedena po silnicích i účelových komunikacích. Gerlovy Hutě nedaleko Železné Rudy až do Srní na Klatovsku mohou nově cyklisté jezdit po kompletní samostatné cyklostezce. Správa národního parku otevřela v říjnu 2015 poslední úsek šumavské cyklomagistrály z Nové Hůrky do Skelné. Budování jediné cyklostezky v parku, dlouhé 25 kilometrů, trvalo po etapách zhruba deset let.

Dálková cyklotrasa značená jako č. 33 vede krásnými partiemi Šumavy. Celková trasa patří ke středně obtížným a měří 163,5 km.

Myšlenka Šumavské cyklomagistrály vznikla v roce 2006, kdy se postavila její první část Gerlova Huť - Nová Hůrka na Železnorudsku. Od té doby se prodloužila o další dva hotové úseky od odbočení na Vysoké Lávky na Prášilsku až do Mechova u Srní. Poslední, cca 5,3 km dlouhý, úsek mezi Novou Hůrkou a Skelnou se v současné době buduje.

Šumavská cyklomagistrála vede těmito obcemi: Železná Ruda - Nová Hůrka - Skelná - Prášily - Velký Bor - Staré Srní - Srní - Rokyta, křižovatka u kanálu - Antýgl - Modrava - Filipova Huť - Kvilda - Františkov - Borová Lada - Polka - Horní Vltavice (824.00 m.n.m.) - Zátoň - Lenora, železniční stanice - Lenora (786.00 m.n.m.) - Soumarský most a Volarské šance - Stožec - Černý Kříž - Pěkná, železniční zastávka - Nová Pec - Bělá - Hory - Pernek - Pihlov - Horní Planá - Jenišov - Černá v Pošumaví, železniční stanice - Černá v Pošumaví - Slavkovice - Muckov, rozcestí - Milná - Kovářov - Hrdoňov u Lipna - Vřesná - Frymburk - Studené - Slupečná - Lipno nad Vltavou - Lipno nad Vltavou, železniční stnice - Loučovice - Čertova stěna, železniční zastávka - Vyšší Brod.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2018
4.7.
31.8.
Výstava v galerii hradu Rožmberk

Výstava v galerii hradu Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
3.7.
28.8.
Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
1.7.
2.9.
Výstava Giganti doby ledové

Výstava Giganti doby ledové

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí