Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Stanice ochrany fauny Pavlov u Ledče nad Sázavou

Stanice ochrany fauny Pavlov u Ledče nad Sázavou

Příroda
Záchranná stanice Pavlov se nachází mezi Ledčí a Světlou nad Sázavou. V současné době nabízí výukové programy určené pro školní i předškolní děti. Jedná se o programy s ekologickou a environmentální tématikou, při nichž mají děti možnost se setkat s řadou našich původních druhů živočichů.
Stanice nabízí základní prohlídky stanice s odborným výkladem pro školy i širokou veřejnost.
Děti mají možnost se na stanici setkat s řadou savců a ptáků. Přístupnou formou jsou jim vysvětleny příčiny ohrožení jednotlivých druhů a možnosti jejich ochrany. Také se dozvědí, co dělat s nalezeným ptáčetem, zajíčkem či ježkem.

Ve stanici je v současné době umístěno okolo 150 živočichů. Nejvzácnějším živočichem je norek evropský. 80 % všech zvířat, o která se v záchranné stanici starají, tvoří ptáci. Vidět zde tak můžete výra velkého, luňáka červeného, orla královského, puštíka bělavého, volavku nebo čápy. Z dalších zvířat tu potkáte nutrie, mývala, oblíbené jsou také vydry nebo lišku. Stanice ochrany fauny v Pavlově je otevřena denně od května do září, prohlídky probíhají v 10:00, 13:00, 15:00 hodin.

Pro své návštěvníky pořádají v Pavlově také zajímavé akce. Pravidelně pořádají Slavnostní zahájení sezóny, Den dětí a Netopýří noc. Podílejí se také na oslavách Dnů země ve městech Vysočiny. Kromě všech jmenovaných činností zajišťují také poradenství, odbornou činnost a posudky na škody způsobené vydrou. Mimo jiné je v rámci stanice organizován i Ornitologický kroužek. Školy si mohou objednat program, v rámci něhož přijedou pracovníci stanice s vybranými handicapovanými zvířaty přímo do škol.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2019
26.10.
Dušičky v  kostele sv. Víta v Zahrádce

Dušičky v kostele sv. Víta v Zahrádce

Horní Paseka, Vysočina
14.9.
Mezinárodní den památek v Zahrádce

Mezinárodní den památek v Zahrádce

Horní Paseka, Vysočina
Foglarova Sluneční zátoka na Sázavě

Foglarova Sluneční zátoka na Sázavě

Ledeč nad Sázavou, Vysočina
Víkendovka Stvořidla - Zruč

Víkendovka Stvořidla - Zruč

Trpišovice, Vysočina
Hrad Ledeč nad Sázavou - perla Posázaví

Hrad Ledeč nad Sázavou - perla Posázaví

Ledeč nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí