Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Sportovní areál Hněvkovského v Brně

Sportovní areál Hněvkovského v Brně

Letní sporty
Sportovní areál u řeky Svratky v lokalitě Hněvkovského nabízí řadu příležitostí ke sportu. Vyzkoušet zde můžete vnitřní a venkovní lezeckou stěnu, skatepark a pěkné výhledy do okolí poskytuje vyhlídkovou věž.

Z bývalé kotelny je dnes sportovní klub s vnitřní a venkovní lezeckou stěnou s různými obtížnostmi. Z objektu se vstupuje na schodiště vedoucí na bývalý komín – teď už spíš na vyhlídkovou věž, jež umožňuje z výšky přibližně dvaceti metrů slušný výhled do rovinaté krajiny jihu Brna. V těsné blízkosti budovy vznikl také skatepark – betonová dráha s typickými prvky sloužícími k jízdě na skateboardu.

Dále zde vzniklo tenisové a víceúčelové hřiště, lávka přes řeku Svratku, která spojuje obě existující cyklostezky. Tenisový areál zahrnuje tři kurty s povrchem z umělého trávníku. Multifunkční hřiště, kde si lze zahrát volejbal, basket, házenou, nohejbal i florbal, je rovněž opatřeno umělým povrchem.

V letošním roce by měla nedaleko sportoviště začít stavba přírodního koupaliště – biotopu na řece Svratce. Půjde o relaxační areál s bazénem pro plavce, částí pro neplavce a brouzdalištěm pro nejmenší. Voda v nádržích se bude upravovat pouze přírodní cestou prostřednictvím řas a vodních rostlin.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2018
23.6.
24.6.
Midsommar: Ochutnejte Švédsko

Midsommar: Ochutnejte Švédsko

Brno, Jižní Morava
19.5.
18.8.
Motoráčkem za permoníky 2018

Motoráčkem za permoníky 2018

Oslavany, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí