Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Singletrailové stezky v Boskovicích

Singletrailové stezky v Boskovicích

Letní sporty
Být na kole obklopený krásnou přírodou, vyzkoušet si své síly a dopřát si adrenalinový zážitek. To cyklistům nejen z Blanenska umožní singletrailové stezky, které vznikají v lokalitě Doubravy v Boskovicích. Jde o devět terénních tras o délce deseti kilometrů a různých obtížností.
Nové singletraily v Boskovicích vznikly v lesích místní části Doubrava. Moderní sportpark zde nabízí trasy v délce 10 km, lehčí profily pro rodiny s dětmi a začínající cyklisty. Necelých deset kilometrů singletrailů se klikatí lesem. Technicky náročnější černé lajna s větším sklonem, nebo naopak XC okruh bez větších vylomenin. Traily jsou zde kratší, cca kolem kilometru, ale dají se různě kombinovat. Nahoru vedou dva stoupáky, jinak jsou převážně z kopce.
 
A pro cyklisty tu slouží také příjemné zázemí. Jeho součástí je například myčka kol, samoobslužný servis kol, víceúčelová místnost s malou kuchyňkou pro přípravu vlastního občerstvení, venkovní odpočívadla, záchody, šatna a sprcha. V plánu je i workoutové hřiště a tréninková pumptracková dráha. A kde to vůbec je? Jeďte pak podle šipek na westernové městečko, je to hned naproti. Dlouhodobou vizí těch, kteří singletrailové trasy na jižní Moravě budují, je postupně je propojit s Brnem a Moravským krasem.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 9. 2019
30.8.
13.10.
,,Papírové hračky

,,Papírové hračky" - výstava na zámku Rájec nad Svitavou

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava
28.9.
29.9.
Husí slavnosti v Boskovicích 2019

Husí slavnosti v Boskovicích 2019

Boskovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí