Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Salon vín České republiky - skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků

Salon vín České republiky - skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků

Gurmánská turistika
Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.
Do soutěže, z níž každý rok vzejde vítězná stovka vín s titulem Salon vín České republiky, tentokrát vinaři přihlásili 1 646 vzorků. Absolutním vítězem – tedy Šampionem, nejlepším vínem České republiky pro rok 2015, a zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín – se stalo Rulandské bílé Ego75, výběr z hroznů 2013 Zámeckého vinařství Bzenec. Zmíněné vinařství slaví už třetí titul Šampiona v řadě, a letošní Šampion dokonce pochází ze stejné viniční tratě jako vítězné Chardonnay v roce 2013. Ta výjimečná trať, jejíž potenciál dokáže Zámecké vinařství Bzenec bezezbytku využít, se jmenuje Klínky a našli byste ji na Slovácku u obce Vracov.

Salon vín České republiky v podzemí valtického zámku je místo, které by měl alespoň jednou v životě navštívit každý milovník vína. Nádherně zrekonstruované a na míru uzpůsobené sklepení má jedinečnou atmosféru, a navíc tu můžete ochutnat sto nejlepších vín z Čech a Moravy. Ta se samozřejmě každý rok mění; otevřeno je celoročně kromě února, kdy se připravuje otevření nové expozice.

S celou kolekcí vín se můžete seznámit prostřednictvím několika degustačních programů – buď tzv. volné degustace (můžete po dobu 90 minut volně chutnat téměř všechna vína z kolekce Salonu vín), nebo využijete některý z degustačních programů řízených sommelierem. V prostorách recepce degustační expozice si můžete také zakoupit sommelierské potřeby, literaturu o víně atd.

DEGUSTAČNÍ PROGRAMY:
  • Volné degustace: unikátní možnost individuálně ochutnat kterékoliv z uskladněných vín (mimo vín šumivých a speciálních výběrů). Doba trvání programu je 90 minut.
  •  Degustace s "By The Glass": možnost individuálně ochutnat vína s využitím moderního výdejníku vín značky "By The Glass". 
  • Řízené degustace: programy degustace vybraných vzorků řízené sommelierem. Počet účastníků tohoto programu je min. 8, max. cca 45 osob. Termín řízené degustace je doporučujeme domluvit dopředu. bez potvrzení rezervace termínu není možno provedení řízené degustace garantovat.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2018
3.2.
30.3.
Zimní prohlídky na zámku Valtice

Zimní prohlídky na zámku Valtice

Valtice, Jižní Morava
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
26.10.
25.2.
Střípky dávných časů - středověk na Břeclavsku

Střípky dávných časů - středověk na Břeclavsku

Břeclav, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí