Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Rozhledna Nedánov u Boleradic - výhledy do okolí všemi směry

Rozhledna Nedánov u Boleradic - výhledy do okolí všemi směry

Příroda
Dřevěná stavba rozhledny s kovovými prvky měří k vrcholu 26 m. Její umístění na Nedánově umožňuje návštěvníkům výhled do širokého okolí. Po Pálavě je Nedánov nejvyšší přístupná turistická vyhlídka na jih od Brna.

Rozhledna NedánovVrchol Nedánov se nachází ve výšce 368 m n.m. Stojí vedle místa bývalého průzkumného vrtu hlubokého pět a půl kilometru. Ropa sice nebyla nalezena ale díky vrtu je znám přesný geologický profil zdejší krajiny. Projekt rozhledny navrhl Ing. Antonín Olšina. Její základní kámen byl položen již v květnu 2006 ale otevřena je od 12. července 2009.

Vyhlídka rozhledny je ve výši 22 m, vede na ni celkem 105 schodů a celková výška rozhledny činí 26 m. Její tvar má připomínat přesýpací hodiny – symbol času.

Na severozápadě je vidět Brno jako na dlani s okolními kopci Drahanské vysočiny, jižnímu směru dominují vrchy Pálavy se zrcadlící se vodní hladinou Novomlýnských jezer pod nimi. Východ a jihovýchod lemují vrcholky Bílých a Malých Karpat pod nimiž leží obce a městečka slovenského Záhoří. Na severu a severovýchodě vystupují kopce Ždánického lesa s dominantou vrchu Strážov a tmavé zalesněné obrysy Chřibů.

V obci Boleradice je cesta k rozhledně značená směrovými tabulemi.

Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2019
3.10.
5.10.
Burčákové slavnosti Hustopeče 2019

Burčákové slavnosti Hustopeče 2019

Hustopeče, Jižní Morava
1.6.
31.10.
Prohlídky v Habánských sklepích

Prohlídky v Habánských sklepích

Velké Bílovice, Jižní Morava
20.7.
13.10.
Tam, kde tekla řeka

Tam, kde tekla řeka

Pavlov, Jižní Morava
11.6.
31.10.
Historické hračky s příběhem

Historické hračky s příběhem

Ždánice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí