Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Ráj skřítků v Železné Rudě

Ráj skřítků v Železné Rudě

Zážitky
Vstupte do říše pohádkových skřítků a užijte si nádhernou atmosféru jejich šumavského obydlí - jste srdečně vítáni!
Pokud se vydáte do malebného Pošumaví, nezapomeňte navštívit město Železná Ruda, kde na vás čeká pohádkové překvapení – Ráj skřítků! Jakmile do tohoto pohádkového království vstoupíte, ocitnete se ve světě lesních skřítků, kteří vás provedou jejich domovem.

Setkáte se zde se Šišouny, s lískovými panenkami, s kytičkovým dráčkem, s bludnými kameny a dalšími usměvavými skřítky. Spatříte zde i šumavskou tůňku, ve které žije skřítek Křemelníček, pohádkové muzikanty nebo lesní betlém s právě narozeným skřítkem. Máme tu se skřítky malinkatou oázou klidu a lásky ve složité době plné spěchu a zášti.

Skřítci, kteří zde bydlí, mají laskavou dušičku a i jinak jedovatý hřib Kříšť se tu usmívá a nedopustil by, aby si ho někdo sebral a ublížil si. Budete nadšeni krásným lesním zákoutím se zurčícími pramínky vody a všudypřítomnými zvuky přírody.

A pokud se vám u skřítků zalíbilo a chtěli byste nějakého domů, můžete si ho vybrat v našem pohádkovém obchůdku. Tam si také můžete zakoupit CD s elektronickou knihou nebo s autorským čtením pana Jindřicha Fábina „Jak jsem na Šumavě hledal skřítky a našel kamarády“ s krásnými příběhy o šumavských skřítcích. V obchůdku naleznete i spoustu dalších ručně vyráběných originálních suvenýrů, turistických známek, pohledů a knih.

Součástí Ráje skřítků je i pohádková dílna, kde se vyrábí pohádkové postavičky a jejich domečky pro celé pohádkové království. Tady vznikají všichni ti nádherní skřítci, bludné kameny nebo víly. V dílně se tvoří i krásné suvenýry, které oplývají nápadem a originalitou. Za tím vším se skrývá mnoho práce a úsilí, aby byly návštěvníci Ráje skřítků co nejvíce spokojeni. Do pohádkové dílny mohou přijít i zájemci o výrobu nějakého originálního dárku. Dobré nápady jsou zde vždy vřele vítány!
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2018
10.3.
Jízda přes louži na šumavském Špičáku

Jízda přes louži na šumavském Špičáku

Železná Ruda, Šumava
16.6.
16.6.
Ať žijí strašidla

Ať žijí strašidla

Kašperské Hory, Šumava
3.2.
17.3.
Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí