Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Přívoz Kazín - Černošice přes Berounku

Přívoz Kazín - Černošice přes Berounku

Zážitky
Na Berounce funguje od roku 2015 nový přívoz. Slouží nejen jako turistická atrakce, ale také jako dopravní prostředek pro místní. Díky přívozu se dostanete dvakrát rychleji do centra Prahy.
Přívoz Lipence-KazínČernošice-Dolní Mokropsy zkracuje cestování turistům i lidem z chatové osady i i vilové zástavby. Stanice jsou navázány na jízdní řády vlaků. Plavba před řeku Berounku trvá dvě minuty. Do centra Prahy, na Smíchovské nádraží je to pak autobusem asi dvanáct minut.

Přivoz Kazín prioritně obsluhuje přímé spojení mezi levým a pravým břehem. V každou celou a půl hodinu, a to mezi přístavišti Mokropsy a Kazín. Provoz ve všední dny je od 6:00 do 19:00, a o víkendu od 8:00 do 19:00 hodin. Mezi 19:00 až 22:00 hodinou přijede na individuální objednávku, mimo jízdní řád.

Přívoz Kazín je obnoven v místě, kde podle pověsti stávalo staroslovanské hradiště Kazín. Historické dokumenty uložené ve Zbraslavském klášteře dokládají existenci přívozu mezi dnešními Mokropsy a Černošicemi (část Lipence) až do roku 1158. Jde o vůbec nejstarší prokazatelně doložený přívoz v Čechách.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 5. 2016

Ubytování a restaurace v okolí