Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Ponocný a živé sochy ve Znojmě

Ponocný a živé sochy ve Znojmě

Zážitky
V sezoně zahlédnete v ulicích města Znojma ponocného i živé sochy. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a zároveň i nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.
Trasa ponocného: Masarykovo nám. – Mikulášská ulice – Mikulášské náměstí – ul. Přemyslovců - Václavské náměstí – Obroková – Masarykovo nám. (morový sloup). Ponocný ohlašuje 21.00 a 22.00 hodinu vždy v pátek a v sobotu, a to od června až do září.

V roli ponocného potkáte v ulicích Znojma muzikanta – trumpetistu Miroslava Kubáka. Před deseti lety se Znojmo nechalo inspirovat ve svém partnerském městě v Německu, v Torgau, a od té doby pan Kubák v renesančním kostýmu vítá místní i turisty. Obchází trasu v centru města, troubením na roh ohlašuje noční klid, a také mluví s turisty o historii Znojma nebo vinařství.

Živé sochy - Napoleon a Vivaldi - jsou v létě ve Znojmě k vidění v centru města. Městský ponocný v sezoně každý pátek a sobotu vyhlásí devátou a desátou hodinu večerní. V rámci kulturních akcí se v ulicích města pohybuje denně.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 2. 2018
18.1.
25.3.
Podyjí v proměnách času

Podyjí v proměnách času

Znojmo, Jižní Morava
3.8.
Slavnosti okurek ve Znojmě 2018

Slavnosti okurek ve Znojmě 2018

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí