Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Palác Platýz v Praze

Palác Platýz v Praze

Zážitky
Klidné, osobité a přátelské místo v samém srdci Prahy s příjemnou atmosférou a bohatou historií paláce Platýz. Nákupní pasáž Platýz nabízí mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta, kde si můžete užít nákupy, posezení v kavárnách či restauraci.
Jen málo domů v Praze má tak bohatou a zajímavou historii, plnou význačných majitelů, jako Platýz…

Příběh Platýzu se začal psát kolem roku 1347. Na konci 16. století se majitelem domu stal Jan Platais (Platejs) z Plattenštejna, po němž dům získal své jméno. Dům sloužil k ubytování pocestných a v 18. století se zde odehrával bohatý společenský život. Konaly se zde koncerty a plesy, nacházela se tu proslulá šermířská škola a poštovní úřad. Do roku 1847 byl shluk několika budov sjednocen do jednoho čtyřkřídlého objektu, seskupeného kolem vnitřního dvora. Vznikl tak první činžovní dům v Praze.

Dnes jsou prostory objektu využívány především k bydlení, podnikání a provozování mateřské školy. Přízemí objektu slouží jako různorodé obchodní prostory pro kvalitní a zajímavé zboží, galerie s uměleckými díly, či pro kavárny a restauraci. Pasáž objektu Platýz skýtá mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta. Každý návštěvník si právě zde může užít svůj kousek vzácného klidu.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2018
21.6.
22.6.
Five Rivers Blues Band

Five Rivers Blues Band

Praha 1, Praha
8.12.
1.9.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
19.6.
29.6.
Montovna

Montovna

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí