Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivní lázně BBB v hotelu Dvořák Tábor

Pivní lázně BBB v hotelu Dvořák Tábor

Lázně a wellness
Pivní lázeň je vyjímečná procedura s léčivými účinky, jejíž součástí je finská sauna, koupel s přísadami, ze kterých se vaří pivo, regenerace organismu na lůžku z ovesné slámy a odpočinek u sauny, kdy se vstřebávají kladné účinky z pivních procedur.
Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčivý účinek a jsou vynikající prevencí. Pivní kal a pivní kvasnice jsou totiž přírodní léčebné prostředky, ovšem za předpokladu, že je dodržována správná teplota a doba lázně a správné dávkování přísad. Obojí očišťuje a pročišťuje organismus přes póry v pokožce. Pivní lázeň Bier.Bottich.Bad® je blahodárná pro každého. Lidé s kožními problémy jsou nadšeni, ale rovněž lidé trpící špatným prokrvením končetin si účinky koupele pochvalují.

Hlavní složkou originálních pivních lázní BBB je voda o teplotě 35 + 2°C. Voda je poté obohacena přísadami, ze kterých se vaří pivo jako jsou kvasnice, chmel, sladový šrot atd.. Účinek "pivní lázně", který by v případě čistě sedací koupele nebyl zcela optimální, se výrazně zvýší použitím speciální vířivky a výměníku tepla, který zabraňuje vychladnutí lázně. Rychlému vychladnutí lázně brání rovněž speciální dřevo, ze kterého jsou kádě vyrobeny.

Délka koupele je 20 minut. Po "pivní lázni" následuje relaxace a odpočinek v délce 30-45 minut na lůžku z ovesné slámy, kde se tělo vypotí a uvolní.

Hotel Dvořák Tábor se nachází v uzavřeném areálu v centru jihočeského města Tábor, vyznačujícího se bohatou historií spojenou s husitstvím. Hotel je zasazen do prostor bývalého pivovaru, jež prošel nedávnou rekonstrukcí a spolu s přilehlým hradem Kotnov a Bechyňskou bránou jsou od roku 1992 zapsány na seznamu Národních kulturních památek. Nabídkou svých služeb je hotel vhodný nejen k pořádání firemních i společenských akcí, ale je také ideálním místem pro rodinnou či poznávací dovolenou.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2018
8.3.
8.4.
Velikonoční výstava v Táboře

Velikonoční výstava v Táboře

Tábor, Jižní Čechy
1.3.
1.1.
Filmová zbrojnice

Filmová zbrojnice

Tábor, Jižní Čechy
16.2.
26.3.
Táborský festival vína 2018

Táborský festival vína 2018

Tábor, Jižní Čechy
27.5.
Den dětí Tábor

Den dětí Tábor

Tábor, Jižní Čechy
Hrad Kotnov v Táboře

Hrad Kotnov v Táboře

Tábor, Jižní Čechy
Táborské středověké podzemí

Táborské středověké podzemí

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí