Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Gurmánská turistika
Zajít si na piknik s grilováním nebo opékáním špekáčků do pražských lesů už nebude problém. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.
V Praze je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na patnácti místech. Konkrétně se jedná o tato místa: Vítkov (3 místa - Pražačka, u Nových schodů a U Sportovního hřiště), obora Hvězda (2 místa - pod rybníkem a u domu oborníka), Stromovka (4 místa - pod ulicí Gotthardská naproti bývalé myslivně, nedaleko Místodržitelského letohrádku, u Malé říčky a u spojovacího mostku na Císařský ostrov poblíž ulice Za Elektrárnou), Petřín (2 místa - v Lobkovické zahradě a nedaleko cestičky okolo Petřínské skalky poblíž Vlašské ulice), Ďáblický háj (V Lomu), Hloubětín (louka u Hořejšího rybníka), Kunratický les (vyhlídka, U Gizely), Hostivař (parkoviště u přehrady), Prokopské údolí (Klukovice u dětského hřiště), Chuchelský háj (V Lomu), Řepy/Motol (v areálu zdraví), Divoká Šárka (Na rovinách), Řepský areál zdraví (poblíž Plzeňské ulice).

Ke standardnímu vybavení patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. Pikniková místa budou postupně vybavena i mobilními toaletami. U každého piknikového místa budou pracovníci Lesů HMP pravidelně doplňovat i dřevo. Návštěvníci piknikových míst se však musí řídit návštěvním řádem, který mimo jiné obsahuje informace, za jakých podmínek je možné v ohništi rozdělávat oheň. Ohniště je dostupné od 8:00 do 23:00 hodin.

V parcích, které má ve své správě Magistrát hlavního města, není povoleno rozdělávat otevřený oheň bez písemného souhlasu úřadu a uvědomění hasičů. Zvýšeného zájmu o pikniky si začínají všímat i restaurace v parcích a nabízejí za pár stokorun různé piknikové koše. Takovou službu je možné využít například v Havlíčkových sadech anebo ve Stromovce
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 1. 2018
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
17.1.
18.1.
Bernstein 100 let: koncert

Bernstein 100 let: koncert

Praha 1, Praha
18.1.
31.5.
Zlaté časy českého hokeje

Zlaté časy českého hokeje

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí