Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Penzion Za mlýnem - stylové ubytování ve venkovském domě

Penzion Za mlýnem - stylové ubytování ve venkovském domě

Ubytování
Penzion Za mlýnem je historická zemědělská usedlost, kterou najdete v obci Slup nedaleko Znojma. Ubytování se nachází v samostatně stojícím domě starém více jak 200 let v uzavřeném hospodářství.
Obec Slup je známá hlavně národní kulturní památkou Vodním mlýnem ve Slupi, ale i skvělým vínem, pěstováním ovoce a zeleniny. Leží na dvou cyklotrasách a v okolí můžete navštívit mnoho krásných míst. Cesta do sousedního Rakouska je otázkou chvilky. V hospodářství naleznete koně, prasátko či kočky zvyklé na mazlení. V létě můžete ochutnat čerstvě utržené meruňky, broskve, švestky, blumy či hrušky. Rybáře potěší místo u mlýnského náhona, které je přístupné pouze z penzionu a ulovit v něm můžete kapra, jelce či třeba štiku.

Penzion nabízí ubytování a rekreaci pro ty, kteří mají rádi klid venkova, kontakt se zvířaty, rodinnou atmosféru, dobré pivo a skvělá místní vína. Ubytování je možné ve dvou dvoulůžkových pokojích vybavených starožitným nábytkem, společnou kuchyňkou a sociálním zařízením. Ubytování je vhodné nejen pro milovníky starých časů, ale hlavně pro rodiny s dětmi či skupiny přátel.

Ubytování (každý pokoj je stylizován v jiném stylu):

Tmavý pokoj - vybavením připomíná slavnostní místnost, kde bývalo to nejlepší vybavení v domě. Nábytek je tak více zdobený a nejvíce zaujmou postele a zdobený kredenc s ukázkou staré keramiky či starých žehliček. V pokoji je možná přistýlka pro dítě.

Světlý pokoj - světnice v barvě slonové kosti. Replika staré pece a ostatní vybavení Vás vrátí do doby, kdy se kolem pece odehrávala většina rodinného dění.

Kuchyňka - nachází se v nejstarší části domu v původní černé kuchyni. Je zde i stále funkční udírna a je taktéž stylově vybavená. Nachází se zde varná konvice, sklokeramický vařič, mikrovlnná trouba, malá lednice a potřebné vybavení pro vaření.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 9. 2016
30.9.
1.10.
Burčákfest 2016 Loucký klášter Znojmo

Burčákfest 2016 Loucký klášter Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
29.9.
1.10.
Festival dračích lodí a burčáku Znojmo 2016

Festival dračích lodí a burčáku Znojmo 2016

Znojmo, Jižní Morava
27.11.
23.12.
Znojemský advent 2016

Znojemský advent 2016

Znojmo, Jižní Morava
2.10.
8.10.
Znojemský hrozen 2016

Znojemský hrozen 2016

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí