Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Park Stromovka v Českých Budějovicích

Park Stromovka v Českých Budějovicích

Příroda
Park Stromovka je plošně největší park Českých Budějovic s charakterem přírodně krajinářského parku. Lidé sem přicházejí za odpočinkem, ale i sportovním vyžitím. Místo je oblíbené také pro ty, kteří si chtějí užít příjemný piknik s rodinou či přáteli.
Park Stromovka byl založen v 50. až 60. letech 20. století převážně v rámci brigádnické svépomoci českobudějovických podniků a občanů na západním břehu Vltavy. Při zakládání parku bylo použito krátkověkých rychle rostoucích dřevin, zejména topolu kanadského, vrby křehké a náhrobní, břízy bělokoré a olše lepkavé. Od poloviny 80. let zde byly vysazovány dlouhodobější dřeviny - duby, buky, javory, lípy, borovice a smrky.

Dnes je Stromovka, místními zvaná také Dlouhá louka, oblíbeným rekreačním prostorem v zeleni trávy a stromů. Svou rozlohou 68 ha je vůbec největším českobudějovickým parkem. Můžete sem přijít za sportem anebo relaxací. Na pečlivě posekaném trávníku bude pěkným zážitkem i třeba piknik s kamarády či rodinou.

Centrum města spojuje se Stromovkou cyklotrasa F. Park je protkaný sítí nezpevněných, ale i asfaltových stezek, které můžete využít k procházkám, výletům na kole i inline bruslení. Mladší děti se mohou vydovádět na moderním hřišti s prolézačkami, skluzavkou, houpačkami a důmyslným herním systémem. Starší děti si zase mohou zahrát na asfaltových hřištích volejbal a basketbal.

Populárním místem je i rybník Bagr s ostrůvkem, na kterém se pořádají během roku různé menší akce. Pobavit se můžete i při diskgolfu na 9 jamkovém hřišti.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 8. 2019
Řeka Malše - pravostranný přítok Vltavy

Řeka Malše - pravostranný přítok Vltavy

České Budějovice, Jižní Čechy
Vodárenská věž České Budějovice

Vodárenská věž České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Plavecký stadion České Budějovice

Plavecký stadion České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí