Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Papelote - nové české papírnictví

Papelote - nové české papírnictví

Zážitky
Papelote je nové české papírnictví, v němž papír není pouhým podkladem pro psaní, ale materiálem plným chutí, vůní, zvuků a barev. Papírenský obchod je spojen s malou dílnou, ve které vznikají autorské a ručně vyráběné bloky, sešity, penály, balicí papíry a další chytré nápady.
Za neobvyklým názvem Papelote, jenž pochází ze španělštiny a označuje papírového draka nebo nepotřebný kus papíru ze kterého lze vytvořit něco nového, se skrývá české designové papírnictví, které šíří svého sortimentu, kvalitou zpracování a krásou výsledných produktů zatím nemá na českém trhu konkurenci.

Papelote nabízí široký sortiment originálních sešitů, bloků, balících papírů, penálů, obalů na knihy, plstěných výrobků a dalších produktů, které jsou vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů. Papelote má domov v „srdci Evropy“– Praze, kde také otevřelo svůj první obchod s dílnou a kde najdete sortiment v celé šíři, od výrobků, které jsou určeny do běžné distribuce, až po autorské limitované série. Objevíte zde však také řadu originálních funkčních nápadů, které byste jinde hledali jen stěží – jsou to například gumičky na tužky určené k navléknutí na právě čtenou knihu, zavěšovací kapsy na sešity z filcu nebo originální látkové zavinovací penály.

Pepelote však není pouze obchodem - v papírenské dílně se pořádají nejrůznější workshopy a výstavy.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 10. 2017
22.10.
Z pohádky do pohádky

Z pohádky do pohádky

Praha 1, Praha
13.9.
5.11.
Za hranou skla

Za hranou skla

Praha 2, Praha
13.9.
5.11.
Festival hudebního divadla Opera 2017

Festival hudebního divadla Opera 2017

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí