Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar Gambrinus

Pivovar Gambrinus

Gurmánská turistika
Historie pivovaru Gambrinus se začala psát roku 1869. V hostinci U císaře rakouského se tehdy sešla dvacítka Plzeňanů, většinou podnikatelů a právníků, s cílem založit pivovar, který bude vařit kvalitní pravé české pivo. Není bez zajímavosti, že mezi nimi byl také Emil Škoda.
Základní kámen pivovaru byl položen ještě v roce 1869. Rychlost výstavby by obstála i v našem století - už 10. prosince 1870 se začalo prodávat nové pivo! V roce 1907 ochutnal plzeňské pivo císař František Josef I. a nešetřil nadšením a chválou. Plzeňští věděli, jak toho využít – pivo pojmenovali "Pilsner Kaiserquell". Po vzniku samostatného Československa se majitelé pivovaru začali poohlížet po nové ochranné známce a poučeni změnou politických poměrů zvolili název, kterého se jakékoli politické změny nedotknou, neboť patron sladovníků je věčný.

Název Gambrinus tedy odkazuje na patrona sladovníků, brabantského vévodu Jana I. neboli Jana Primuse. Vévoda byl pradědečkem Karla IV., žil ve 2. polovině 13. století a kromě toho, že vládl zemi, byl i v čele bruselského sladovnického cechu.

Plzeňský Gambrinus má všechny charakteristické přednosti piv vařených v Plzni, jimiž jsou především lahodně nahořklá chuť, sytá barva, bohatá pěna a správný říz. Pivovar jde s dobou a tak v nabídce značky Gambrinus najdete například i míchané nápoje z piva a ovocných šťáv.
 

Do Gambrinusu na párty

Do pivovaru Gambrinus sice na klasickou prohlídku nezavítáte, ale můžete si tu užít jedinečný zážitkový program! Strávíte čtyři hodiny v srdci pivovaru s chlapi, kteří vaření piva a péči o něj věnovali mnoho let svého života.

Dozvíte se vše o pivech, která se  v pivovaru Gambrinus  vaří. Nahlédnete i do samotné varny, která zvládne uvařit 12 várek piva denně (jedna má 840 hl studené mladiny).

Absolvujete školu čepování piva, během které zjistíte, jak se má výčepní správně o pivo starat, aby vám v hospodě chutnalo. Naučíte se sami pivo načepovat na různé způsoby a  užijete si posezení v historické Varně 1869 v srdci pivovaru s občerstvením a vynikajícími pivy Gambrinus přímo od našich sládků.

Soukromou párty si mohou objednat skupiny 15 a více osob kdykoliv podle kapacity pivovaru. Termín si rezervujte na níže uvedených kontaktech.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí