Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Návštěvnické centrum dřevařství neboli Dřevák na Modravě

Návštěvnické centrum dřevařství neboli Dřevák na Modravě

Příroda
Stálá interaktivní expozice, která návštěvníka uvede do tajů vlastností dřeva. Mimo interaktivní expozici nabízí návštěvnické centrum aktivní účast v zážitkové dílně při tvorbě předmětů ze dřeva a levné, ale přitom velmi kvalitní ubytování v jednom apartmánu a dvou pokojích (čtyř a šestilůžkovém).

Návštěvnické centrum dřevařství vám nabídne komplex neobvyklých zážitků, se kterými se jinde nesetkáte. Všechny zážitky jsou směřovány k jedinému materiálu a tím je dřevo. Se dřevem se setkáváme celý život.

Záměrem tohoto návštěvnického centra je ukázat návštěvníkovi, co všechno dřevo pod vlivem různých nástrojů, energií a podmínek „dokáže“. Našim cílem je, aby návštěvníci z našeho návštěvnického centra odcházeli s pocitem, „že dřevo je skvělý a nádherný materiál a dělal jsem chybu, že jsem se jím ve svém životě víc neobklopoval“.

Dřevák nabízí především netradiční způsob, jak se seznámit se dřevem, jeho vlastnostmi a využitím. Malí i velcí si mohou vyzkoušet omalovat dřevěného ptáčka dle předlohy, nebo zcela podle vlastní fantazie.

Poznejte a ovládněte třeba hru na tajemný hudební nástroj hůkadlo.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 12. 2017
16.6.
16.6.
Ať žijí strašidla

Ať žijí strašidla

Kašperské Hory, Šumava
1.12.
31.12.
Gurmánská zima v Nebespánu

Gurmánská zima v Nebespánu

Kašperské Hory, Šumava
3.12.
24.12.
Advent na Mouřenci u Annína se svařákem

Advent na Mouřenci u Annína se svařákem

Dlouhá Ves, Šumava
6.12.
31.1.
Papírové betlémy

Papírové betlémy

Sušice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí