Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Naučná stezka Vodnické vycházky

Naučná stezka Vodnické vycházky

Příroda
Naučná stezka Vodnické vycházky se nachází na území mikroregionů Malé Posázaví a Ladův kraj. Má 13 zastavení a lze ji rozdělit na tři samostatné části. Na trase vás čekají informační tabule, odpočinková místa a dětská hřiště.
Stezku lze rozdělit na tři samostatné části. První část vede z Ondřejova do obce Kaliště. Na trase dlouhé 3,5 km na vás čekají ilustrace Josefa Lady, ale i interaktivní prvky pro předškolní děti. Trasa končí v Kališti na návsi, kde je dětské hřiště.

Druhá část Vodnických vycházek je dlouhá 2,5 km a prochází vesnicí Lensedly. Náves je vesnickou památkovou zónou. Překrásný pohled do kraje je z vrchu Horka, 451 m n. m. Díky panoramatické mapě můžete rozpoznat místa blízká i vzdálenější, místa, která pan Josef Lada tak rád navštěvoval, tak rád maloval. Na trase jsou posezení s informacemi o řemeslnících. Ani tady nechybí ilustrace Josefa Lady.

Třetí část naučné stezky, která je dlouhá 4,5 km, je zaměřená na historii míst, kterými budete procházet. Stezka začíná v obci Senohraby. Nejdříve se dozvíte základní údaje o obci, zjistíte, jak vznikala, odkud se vzaly místní názvy, seznámíte se s historií senohrabského sportu a plovárny. Naučná stezka vede po pravém břehu Mnichovky až k řece Sázavě. Zde můžete dobýt hrad Zlenice – Hlásku a vyzkoušet nově vybudovanou vyhlídku. Proti proudu Sázavy se dostanete po značené trase zpět do Hrušova, nebo můžete pokračovat do Lensedel, Poddubí, Kaliště a zpět do Ondřejova. Některé informační tabule obsahují i kvízy.


 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2018
21.4.
Pochod krajinou barona Ringhoffera

Pochod krajinou barona Ringhoffera

Říčany, Střední Čechy
21.4.
Pyšelský kopeček 2018

Pyšelský kopeček 2018

Pyšely, Střední Čechy
15.9.
Pochod Po stopách kocoura Mikeše

Pochod Po stopách kocoura Mikeše

Mnichovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Relaxace i sport v hotelu S.E.N.

Relaxace i sport v hotelu S.E.N.

Senohraby, Střední Čechy
Marmelády Šafránka

Marmelády Šafránka

Čerčany, Střední Čechy
Loreta Golf Klub Pyšely

Loreta Golf Klub Pyšely

Pyšely, Střední Čechy