Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Naučná stezka Javorník na Šumavě

Naučná stezka Javorník na Šumavě

Příroda
Trasa naučné stezky Javorník vede po úbočí stejnojmenného kopce ležícího asi 6 km západně od Vacova a 12 km severozápadně od Vimperka na území CHKO Šumava.
Zaměření stezky je přírodovědně naučné. Seznamuje návštěvníky s přírodními i vlastivědnými zajímavostmi Javornické vrchoviny. Několik stanovišť je věnováno ekologické výchově.

Přístup ke stezce je z obce Javorník silničkou, která vede k temeni vrcholku Javorník.  Zdobí ho rozhledna, z níž je výhled do celých jižních Čech. V jejím sousedství leží výchozí místo naučné stezky. Stezka má dva okruhy - první je dlouhý 7,5 km, druhý 11 km. Na kratším je umístěno 16 zastavení osazených informačními panely, na delším okruhu je 21 zastavení. Trasy stezky, která je určena pěším návštěvníkům, jsou v terénu vyznačeny zelenobílými ochranářskými "psaníčky". Cesta je nenáročná s malým převýšením, a tak je vhodná pro rodiny s dětmi, školy a hromadné návštěvy.

Ze zajímavých míst uvidíte kromě vrcholu Javorníku například Královský kámen či rotundovou kapličku svatého Antonína Paduánského.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 7. 2018
23.6.
4.8.
Utkvění času

Utkvění času

Drážov, Jižní Čechy
30.6.
2.9.
Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Vimperk, Šumava
17.8.
18.8.
Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2018

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2018

Drážov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí