Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Kultura
Ve vodárně se seznámíte s chemickou úpravou říční vody a navštívíte vodárenskou věž. Otevřeno je pouze po předchozím objednání.

Návštěvníci v Muzeu pražského vodárenství a vodárně Podolí mohou obdivovat velmi cenné sbírky různých druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů, unikátní sbírku vodoměrů a další historické přístroje a nástroje. Mohou vidět i čerpací stanici surové vltavské vody.

Interiér filtrační stanice je od výstavních prostor oddělen skleněnou stěnou a tak se návštěvníkům naskytne neuvěřitelný výhled do Engelovy "katedrály" s filtry. Celá expozice zachovává chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od prvních soukromých vodovodů z 12. století, přes vltavské vodárny renesančního období a vodárenské snahy konce 19. století, až po současné zásobování hl. m. Prahy vodou.

Je zde vystaven originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a řada dalších exponátů. Trojrozměrné předměty doplňuje řada kopií unikátního a dosud nevystavovaného archivního materiálu a množství historických fotografií. Velmi cenné jsou sbírky druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů a další historických přístrojů a nástrojů. Samostatně je prezentována unikátní sbírka vodoměrů.

Na prohlídku je možné se objednat přes stránky společnosti Ticketstream.

V roce 2015 proběhnou prohlídky v těchto termínech: 
Čtvrtek: 13.00 hod., 15.00 a 17.00 hodin projednotlivce i skupiny (max. 20 osob)

Sobota: druhou sobotu v měsíci, tj. 14. únor, 14. březen, 11. duben, 9. květen, 13. červen, 11. červenec, 8. srpen, 12. září, 10. říjen, 14. listopad, 12. prosinec; vždy v 11.00 hod. a 13.00 hod. pro jednotlivce i skupiny. Pravidelně se v Muzeu pražského vodárenství konají i Dny otevřených dveří na jaře, kdy se slaví Světový den vody a na podzim.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 1. 2018
1.1.
31.12.
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Praha 2, Praha
1.12.
28.2.
Zimní bruslení Arkády Pankrác

Zimní bruslení Arkády Pankrác

Praha 4, Praha
2.12.
31.3.
Zimní Kayak Beach Bar

Zimní Kayak Beach Bar

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí