Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum komunismu v Praze

Muzeum komunismu v Praze

Kultura
Muzeum nedaleko Václavského náměstí v Praze představuje sugestivní pohled na éru komunismu se zaměřením na Československo a na Prahu. V muzeu jsou ve třech hlavních výstavních sálech a v přilehlé promítací místnosti vystaveny pečlivě vybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace, které obsahují autentické artefakty.

Výstavu doprovází vyprávění pečlivě zpracované ze směrodatných dat a faktů souvisejících s komunismem jako fenoménem 20. století. Muzeum se rozkládá zhruba na 450 m², na kterých představuje komunismus v mnoha sférách a z různých pohledů jako např. každodenní život, politika, vzdělání, umění, Lidové milice, armáda, policie (včetně tajných služeb StB), soudní a jiné donucovací instituce atd.. Věnuje se zejména době totalitního režimu od únorového puče v roce 1948 do listopadu 1989.

Toto je od dob Sametové revoluce první muzeum v Praze, které se specificky zabývá systémem, jenž vznikal ve sférách bývalého Sovětského svazu.

Vystavované předměty a materiály pocházejí z vlastního obsáhlého archivu muzea a dále z veřejných i osobních sbírek a archívů.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 7. 2016
2.6.
29.7.
Handmade Dreams

Handmade Dreams

Praha, Praha
13.5.
31.8.
Druhý život Karla IV.

Druhý život Karla IV.

Praha 1, Praha
11.7.
4.8.
Letní slavnosti staré hudby 2016

Letní slavnosti staré hudby 2016

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí