Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum hraček Praha

Muzeum hraček Praha

Kultura
V budově Starého purkrabství na Pražském hradě je umístěna expozice hraček, která je doplněna částí rodinné sbírky filmaře a karikaturisty Ivana Steigera.

Ve dvou podlažích je vystaven bezpočet unikátních starých evropských a amerických hraček. Jsou zde vystaveny hračky dřevěné i plechové, panenky, medvídci, kočáry tažené spřeženími, auta, motorky, letadla, vzducholodě, kolesové parníčky, zaoceánské lodě, dětská železnice s celým příslušenstvím, stavení se zvířátky, zoologická zahrada s exotickými zvířátky, cirkusová manéž i několik stovek panenek Barbie.

V sedmi sálech ve dvou podlažích vystavuje hračky od antického Řecka po současnost, součástí muzea je i stálá expozice filmaře a kreslíře Ivana Steigera s dřevěnými a plechovými hračkami. Ve vitrínách najdete tradiční české hračky, mimo jiné nejstarší vláčky Märklin s příslušenstvím, letadélka, vláčky i autíčka. Impozantní sbírka panenek Barbie (celým jménem Barbie Millicent Roberts) sleduje od prvopočátků celou jejich historii a vývoj módy v průběhu let.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 8. 2016
28.6.
3.9.
Letní shakespearovské slavnosti 2016

Letní shakespearovské slavnosti 2016

Praha 1, Praha
1.2.
31.12.
Karel IV. – život Otce vlasti

Karel IV. – život Otce vlasti

Praha 1, Praha
15.5.
28.9.
Koruna Matky měst - výstava

Koruna Matky měst - výstava

Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí