Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum historický vozidel a motocyklů Chotoviny

Muzeum historický vozidel a motocyklů Chotoviny

Kultura
Navštivte soukromé muzeum historický vozidel a motocyklů, nacházející se v malebné vesničce Chotoviny nedaleko jihočeského města Tábor. V muzeu je umístěno na 80 exponátů. Zakladatelem a majitelem je pan Václav Janecký, který se tomuto koníčku věnuje již od mládí.
První zrenovovanou motorkou ve sbírce byl jednosedadlový červený motocykl Jawa 175, rok výroby 1933. Renovace trvala asi 2 roky. Druhý zrenovovaný motocykl byl Jawa 250 - dvousedadlová verze z roku 1940. V muzeu historický vozidel a motocyklů Chotoviny si můžete však můžete prohlédnout i další motocykly značek ČZ, Simpson, Pionýr, Francouzské motokolo a jiné.

Prvním zrenovovaným automobilem ze zdejší dílny byl jediný kabriolet, který kdy vyrobila továrna Škoda, a to Škoda Felicia Super v lesklé červené barvě, rok výroby 1963. Renovace trvala tři a půl roku. Felicia dostala nový lak, nové čalounění a byly provedeny částečné úpravy motoru. V muzeu najdete ještě jednu Felicii Super, rok výroby 1963. U tohoto vozidla zatím neproběhla velká renovace, protože jeho nálezový stav byl tak dobrý, že bylo možno s ním odjet po vlastní ose.

Dalším renovace byla provedena u nejkrásnějšího a nejstaršího veterána muzea Aera 30 z roku 1934. Renovace trvala 3 roky. Aero dostalo modročervený lak, nové čalounění, a byly provedeny také náročné opravy motoru. První vyjížďku s Aerem muzeum uskutečnilo v roce 2007.

Dalším vzácným veteránem ve sbírce je Mercedes Benz 170 DS, rok výroby 1953. Je to poválečný typ, u kterého byl poprvé použit dieselový motor. Na tomto vozidle v současné době probíhá renovace. V muzeu najdete i další historické vozy, například Volha 21, Tatra 57, Moskvič 407, Praga a další.

V muzeu si můžete dále prohlédnout také historické zemědělské stroje, které při různých příležitostech a akcích muzeum spouští a vrací se tak do časů našich prababiček. V areálu je také stálá výstava historických spotřebních předmětů (šicích strojů, jízdních kol, psacích strojů a dalších).
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2018
24.1.
16.3.
Marie M. Šechtlová: Na cestách

Marie M. Šechtlová: Na cestách

Tábor, Jižní Čechy
16.2.
26.3.
Táborský festival vína 2018

Táborský festival vína 2018

Tábor, Jižní Čechy
28.7.
Lughnasad Keltský svátek

Lughnasad Keltský svátek

Tábor, Jižní Čechy
9.11.
11.11.
Festival historických bojovníků

Festival historických bojovníků

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí