Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Malebný barokní zámek Jičíněves

Malebný barokní zámek Jičíněves

Památky
Okolí zámku Jičíněves, který se nachází na okraji Českého Ráje, je velmi malebné, plné historických památek, jedinečné přírody a bylo odjakživa cílem turistů, horolezců, sportovních rybářů, cyklistů či myslivců.
Hrabě František Josef Schlik nechal postavit v letech 1715 – 1717 v Jičíněvsi podle plánů Jeana Baptisty Matheyho tento malebný barokní zámeček - třípatrovou budovu s mansardovou střechou ukončenou věžičkou. K západnímu průčelí byla v roce 1730 přistavěna kaple vysvěcená sv. Antonínu Paduánskému a sv. Kříži. Je to jednolodní stavba s obdélníkovým půdorysem a s presbytářem.

Zámek sloužil jako lovecký zámeček až do roku 1908, kdy se stal sídlem rodiny a byl trvale užíván. Zůstal vždy v jejím majetku, až na výjimku mezi lety 1949 - 1989. Dnes má zde rodina opět své sídlo.

Zámek je obklopen od severu a východu anglickým parkem o rozloze 8 ha a od jihu zámeckým rybníkem. Několik pávů doplňuje jeho barokní ráz a hlásí každého návštěvníka. V parku proti zámku je situovaná empirová oranžerie, dílo Jindřicha Kocha z roku 1825, která byla začátkem 20. století upravena k bydlení.

Zámek Jičíněves nabízí stylově zařízené apartmenty, které se nachází na klidném malém nádvoří před zámkem. Je to ideální místo pro osoby milující přírodní a historické prostředí. Samotný zámek je veřejnosti nepřístupný
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 1. 2017
17.1.
Táhni, ptáku!

Táhni, ptáku!

Jičín, Český ráj
26.1.
Nebe?

Nebe?

Jičín, Český ráj
13.9.
17.9.
Jičín - město pohádky 2017

Jičín - město pohádky 2017

Jičín, Český ráj
Restaurace a music club  Březka

Restaurace a music club Březka

Libuň, Český ráj
Zřícenina hradu Kozlov u Lomnice nad Popelkou

Zřícenina hradu Kozlov u Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou, Český ráj
Allainova věž u Lomnice nad Popelkou

Allainova věž u Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí