Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Letiště Benešov

Letiště Benešov

Zážitky
Veřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Provozuje ho příspěvková organizace města Bystřice.
Výstavba letiště začala už v roce 1937 pro účely československé armády. Válka a kapitulace Československa ale znamenala pro letiště Benešov jiný osud - stalo se výcvikovým letištěm německé Luftwaffe. Během války zde mohla být k vidění celá řada letounů jako Heinkely He-111, Messerschmitty Me-109 a 110 a Me-109, dopravní Junkersy Ju-52, či kurýrní Fieslery Fi-156 Storch. Ke konci války byly však stroje poničeny útokem amerického letectva a pro členy místního aeroklubu na letišti zbylo pouze několik funkčních strojů a hromada šrotu.

Letiště Benešov mělo statut vojenského letiště až do roku 1992, kdy se z něj stalo letiště civilní. V roce 2000 letiště získalo titul neveřejné mezinárodní letiště, což otevírá bránu k letům přes hranice.

Letiště Benešov nabízí vyhlídkové lety, vrtulníky nebo kluzáky, lety horkovzdušným balonem. Pro vážnější zájemce o létání je možnost zde realizovat pilotní výcvik pro získání pilotního průkazu v některé z pilotních škol. Jako jedno z mála letišt v okolí disponuje Benešovské letiště kvalitním zázemím.

Letiště v Benešově se ještě více otevírá široké veřejnosti. Během léta zpřístupní informační místo, kde návštěvníci získají základní informace o letišti, na objednávku pro zájemce uspořádá exkurze a připravuje také tradiční letecký den. Brzy přibude posezení pro návštěvníky se stojany na kola, plánuje se i vydání turistické známky.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2019
1.8.
31.8.
Mimořádné prohlídky gotických sklepů na Konopišti

Mimořádné prohlídky gotických sklepů na Konopišti

Benešov, Střední Čechy
1.7.
31.8.
Vídeňská snídaně na balkóně zámku Konopiště

Vídeňská snídaně na balkóně zámku Konopiště

Benešov, Střední Čechy
16.5.
31.10.
Tajemný hrad v Konopišti - výstava pro děti

Tajemný hrad v Konopišti - výstava pro děti

Benešov, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí