Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Lázně Hodonín – přijďte si užít nejkvalitnější vodu v Evropě

Lázně Hodonín – přijďte si užít nejkvalitnější vodu v Evropě

Lázně a wellness
Lázně Hodonín leží v srdci Moravského Slovácka jihovýchodní Moravy. Kraje proslulého svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji, řadou zajímavých turistických a historických míst.

Pohodové lázně rodinného typu, v nichž se snoubí kvalitní léčba a profesionální péče s malebností zdejšího kraje, protkaného vinohrady a bohatým folklórem.

Pravěké moře pod povrchem země, to je unikátní přírodní léčivý zdroj hodonínských lázní - jodobromová voda zvaná solanka. Jedná se o minerální vodu třetihorního původu. Určena je k vnějšímu použití, aplikuje se formou individuálních koupelí. Působí na pojivovou tkáň cévního a pohybového systému a proto je využívána při léčbě nemocí cévních, neurologických, při chorobách pohybového aparátu, gynekologických potížích, stavech po popáleninách. Má výrazné celkové protizánětlivé a lokální hojivé účinky. Těžena je ze tří nedalekých vrtů z hloubky dvou kilometrů, nejhlubších v České republice. Zdejší solanka se vyznačuje vysokým obsahem solí jodu a bromu při celkově nízké mineralizaci. Bývá přirovnávána k vodě z Mrtvého moře, kterou však solanka obsahem jodidů převyšuje několikanásobně. Odborníky v oblasti lázeňství bývá ve srovnání s jinými evropskými vodami řazena mezi nejkvalitnější léčebné jodobromové vody v Evropě.

Přírodní léčivý zdroj minerální vody pak doplňují lázeňské procedury jako například hydroterapie, masáže, peloidní a parafínové zábaly, kryoterapie, elektroléčba, uhličité koupele vodní a plynné, reflexní terapie, kineziterapie a další.

Do Lázní Hodonín se můžete přijet léčit, relaxovat, načerpat novou energií a poznávat krásy jižní Moravy.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 12. 2016
21.10.
8.1.
Hudba v Hodoníně

Hudba v Hodoníně

Hodonín, Jižní Morava
3.12.
Zimní radovánky v Dubňanech

Zimní radovánky v Dubňanech

Dubňany, Jižní Morava
1.6.
31.12.
Výstava 80 let vinařského družstva v Čejkovicích

Výstava 80 let vinařského družstva v Čejkovicích

Čejkovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí